بدرفتاری پلیس امریکا با والیبالیست های ایران + جزئیات

برخورد بد پلیس شیکاگو با ملی پوشان والیبال ایران ، امریکا تکذیب کرد
۲,۱۰۲
۱
۰
سه شنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۲
شیکاگو امریکا میزبان این دوره از مسابقات والیبال جهان است . والیبالیست های ایرانی هم به امریکا سفر کردند که این سفر حواشی زیادی در پی داشته است...
برخورد بد پلیس شیکاگو با ملی پوشان والیبال ایران ، امریکا تکذیب کرد

رفتار بد پلیس امریکا با والیبالیست های ایرانی

دلگرم: پلیس امریکا در شیکاگو محل برگزاری مسابقات والیبال رفتار مناسبی با ملی پوشان ایرانی نداشته است.

کاروان تیم ملی والیبال کشورمان برای حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال بامداد شنبه در سه گروه عازم شیکاگو آمریکا شد.

والیبالیست های کشورمان بامداد شنبه بعداز ۳۰ ساعت به فرودگاه شیکاگو (آمریکا) رسید. اما ورود سروقامتان با حواشی عجیبی همراه بود و در فرودگاه شیکاگو همان اتفاق سال قبل مجددا تکرار شد و این بار نیز بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال با بدرفتاری و بازجویی آمریکایی‌ها مواجه شدند.

تیم ملی والیبال ایران به همراه تیم های فرانسه، روسیه، آمریکا، لهستان و برزیل شش تیم حاضر در مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال هستند تا رقابت خود را برای کسب عنوان قهرمانی از روز جمعه آغاز کنند.

شیکاگو میزبان مرحله نهایی رقابت ها است و مانند سال گذشته که تیم ملی والیبال به محض ورود به خاک آمریکا مورد بازجویی FBI قرار گرفتند ظاهراً این بار نیز با برخورد ناشایست از سوی آمریکایی ها مواجه شده است.

گفته می شود سرانجام ملی پوشان والیبال بعداز معطلی چهار ساعته راهی هتل اقامتشان شدند.

بدرفتاری پلیس امریکا با والیبالیست های ایران + جزئیات

سرپرست تیم والیبال کشورمان در این رابطه توضیحاتی ارائه داد که در ادامه مشاهده میکنبد:

  • اعضای تیم را با اسکورت پلیس از سایر مسافران در فرودگاه جدا کردند.
  • آنها پرخاشگرانه با ما رفتار می‌کردند و هیچ توضیحی نمی‌دادند. در نهایت، ما را به قسمت کنترل پاسپورت بردند.
  • پس از دقایقی، به اتاق دیگری فراخوانده شدیم و از ما زندگی نامه، شماره تماس، محل خدمت سربازی خود و پدر و اینکه آیا در خانواده شما کسی کارمند یا مأمور دولت حضور دارد یا خیر، پرسیدند.
  • هشت نفر را جدا کردند و حتی موبایل‌ها و پسوردهایمان را گرفتند و تمام تصاویر و پیام‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی ما وجود داشت را کنترل کردند.
  • حتی از ما می‌پرسیدند چرا فلان عکس یا پیام را نوشته اید و می‌خواستند از محتوای آن اطلاع داشته باشند. فکر می‌کنم حدود ۲ ساعت موبایل‌هایمان را کنترل کردند.
  • این ماجرا در روحیه تیم اثر بسیار بدی داشت. تیم ما همچون مجرمان نشسته بود و مابقی تیم‌ها از جلویمان رد می‌شدند. تقریباً همه ما از این مساله رنجیده ایم و هر روز تصویر آن جلوی چشم ما حاضر است.

separator line

بدرفتاری پلیس امریکا با والیبالیست های ایران + جزئیات

بازجویی از ملی پوشان والیبال ایران در فرودگاه شیکاگو

امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان درباره اتفاقات رخ داده برای کاروان والیبال ایران هنگام ورود به آمریکا گفت: تیم ما با ۳ پرواز مختلف به آمریکا رسید و شاید اگر یک پرواز بود ۲ تا ۲:۳۰ ساعت طول می‌کشید، اما مجبور شدیم بایستیم تا دیگر اعضای تیم هم به شیکاگو برسند.

چیزی که مسلم است نباید توقف می‌کردیم، چون ما روادید گرفته بودیم و فرم‌های بسیار پیچیده و مختلفی را پشت سر گذاشته بودیم، اما مجددا پلیس فقط تیم ایران را نگه داشت تا دوباره پروسه روادید طی شود.

این اتفاق تیم را عصبی و ناراحت کرد

او افزود: این اتفاق تیم ما را عصبی و ناراحت کرد. درست نبود که پلیس مقابل درب هواپیما بایستد، نفرات را جدا کند و با اسکورت به اداره پلیس ببرد و تمام‌این مسائل را تکرار کند.
میزبانی آمریکا زیر سوال رفته است

خوش خبر ادامه داد: ما به این مسئله اعتراض کردیم و آن‌ها هم ناراحت شدند. من گفتم قانون برای همه یکسان است و نباید برای تیم ایران تبعیض قائل شوند. این که نتوانسته اند شرایط مناسبی را به وجود بیاورند تا تیم ایران همانند سایر تیم‌ها وارد خاک آمریکا شود باعث شده میزبانی آن‌ها زیر سوال برود.

اتفاقات شیکاگو روی روحیه بازیکنان تاثیر زیاد داشت

سرپرست تیم‌ملی والیبال ایران درباره ناراحتی ملی پوشان تصریح کرد: این اتفاق خیلی روی روحیه بازیکنان تاثیر گذاشت. بچه‌ها از این که چرا بقیه به راحتی می‌رفتند و ما این مشکل را داشتیم عصبی شده بودند.

بدرفتاری پلیس امریکا با والیبالیست های ایران + جزئیات

اعتراض رسمی خود را به فدراسیون جهانی اعلام کردیم

او افزود: اعتراض رسمی داشتیم. نامه تندی به فدراسیون جهانی داده شده و خواستیم پیگیر این موضوع شوند که چطور آمریکا میزبانی ۳ سال دوره نهایی را گرفته است. اگر هر سال به این شکل باشد مشکل است. ما با طی مراحل زیادی تیم را به دوبی بردیم، هزینه زیادی پرداخت کردیم و انگشت نگاری و مراحل مختلف انجام شد، اما دوباره این مسائل تکرار شد. این اتفاقات حتی باعث تعجب اعضای فدراسیون والیبال آمریکا هم شده بود و از این اتفاق عذر خواهی کردند و گفتند قرار نبود این اتفاق بیافتد و قرار بود با احترام کامل به آمریکا بیایید. نمی‌دانم این مسئله را پیگیری می‌کنند یا نه. خود خبرنگار فدراسیون جهانی‌هم مصاحبه مفصلی انجام داد و گفت پیگیر این مسئله خواهد بود.

تیم ما با ۳ پرواز و لهستان با ۵ پرواز به آمریکا رسیدند

خوش خبر درباره اعزام کاروان ایران در ۳ گروه تصریح کرد: تیم ایران با ۳ پرواز و لهستان با ۵ پرواز به آمریکا آمدند. دلیل این اتفاق آن بود که فدراسیون جهانی در لحظات پایانی اعلام کرد هزینه پرواز ۲۰ نفر شامل، ۱۴ بازیکنان با بیزنس و ۶ نفر کادرفنی با پرواز اکونومی را می‌پردازد.

همین مسئله باعث شد معادلات زیادی هنگام گرفتن پرواز برهم بخورد. همچنین به دلیل فصل تابستان پرواز‌ها بسیار شلوغ بود و خیلی سخت می‌شد شرایط خوب فراهم شود. برای این که به چنین مشکلی برنخوریم باید از خیلی وقت پیش اقدام‌ به این کار می‌کردیم. به همین خاطر تیم‌ها رو‌آوردند از این امتیاز استفاده کنند که با این‌ موضوع رو به رو شدند.

گفتنی است سال گذشته نیز این اتفاق تکرار شد اما ظاهراً رایزنی ها و تلاش های مسئولان ورزش ایران برای بهتر شدن روابط دیپلماتیک ورزشی بی اثر بوده است.

به هر حال والیبالیست ها هم اکنون در محل هتل خود در شیکاگو حاضر هستند و اولین تمرین توپی خود را احتمالا امشب به وقت تهران برگزار می‌کنند.

آمادگی تیم والیبال ایران

خوش خبر درباره آمادگی تیم ملی والیبال ایران برای این دور از مسابقات هم گفت: شرایط عمومی تیم خوب است و همه مصدومان رسیده اند. اکنون در دانشگاه یو آی سی هستیم و شب هم تمرینی در سالن اصلی مسابقه خواهیم داشت تا با شرایط این سالن هماهنگ شویم.

سرپرست تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران افزود: برزیل با تمام قوا آمده است، روسیه و فرانسه تیم بسیار خوبی آورده اند. ما بدون توجه به نحوه حضور تیم‌ها و اینکه تیم اصلی هستند یا ذخیره، به کارمان ادامه می‌دهیم.

خوش خبر اظهار کرد: شرایط مسابقات سخت است و تیم‌ها بسیار با تجربه هستند. آنها سال‌ها این مرحله از مسابقات را تجربه کرده اند اما نقطه قوت ما این است که بازیکنان ما با تمام وجود بازی خواهند کرد.

امریکا بدرفتاری با اعضای تیم والیبال ایران را تکذیب کرد

سخنگوی اداره گمرک و مرزبانی آمریکا مدعی شد روند ورود اعضای تیم ملی والیبال ایران به شیکاگو بدون مشکل خاصی و طبق «رویه‌های عادی» صورت گرفته است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • رفتار بد پلیس امریکا
  • بدرفتاری پلیس امریکا
  • بدرفتاری با والیبایست های ایران در امریکا

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter