حذف کشتی‌گیر تیم ملی ایران به دلیل نداشتن لباس گرمکن + عکس

۲,۱۶۶
۰
۰
سه شنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷
باقر یخکشی کشتی گیر کشورمان برای گرفتن مدال طلا بدون گرمکن ورزشی بر روی سکو رفته و چون خلاف قانون عمل کرده مدال طلای وی پس گرفته شد
حذف کشتی‌گیر تیم ملی ایران به دلیل نداشتن لباس گرمکن + عکس

پس گرفتن مدال طلای کشتی گیر ایرانی به دلیل نداشتن لباس گرمکن

دلگرم: باقر یخکشی به دلیل نپوشیدن گرمکن روی سکوی قهرمانی تورنمنت ایتالیا، از جدول مسابقات حذف شد و مدال طلایش را هم پس گرفتند.

این اتفاق در جام بین‌المللی ساساری رخ داده است که از جمله تورنمنت‌های رنکینگی در اتحادیه جهانی کشتی محسوب می‌شود.

کشتی‌گیران موظف‌اند برای دریافت مدال در مسابقات المپیک، جهانی و جام‌های رنکینگی با لباس گرمکن به روی سکو بروند.

مشخص نیست با وجود حضور سرمربی تیم ملی و چندین ستاره باتجربه در تیم ملی ایران، چرا یخکشی از قوانین بی‌اطلاع بوده و بدون گرمکن روی سکو رفته.

فدراسیون کشتی ایران با صدور بیانیه‌ای، پذیرفته است که حضور ورزشکاران با گرمکن در مراسم اهدای مدال الزامی است.

فدراسیون کشتی ایران که با سرپرستی بهروز نعمتی اداره می‌شود، تاکید کرده که «ضمن بررسى موضوع با عوامل این بى انضباطی برخورد خواهد شد.»

نعمتی به عنوان سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، روزهایی خبرساز را در فدراسیون کشتی سپری می‌کند.

حذف کشتی‌گیر تیم ملی ایران به دلیل نداشتن لباس گرمکن

رئیس اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرده است که آقای نعمتی با ارسال نامه‌ای درخواست ویزا کرده اما با توجه به اینکه او را نمی‌شناسند و روند انتخابش نامشخص است، با درخواستش موافقت نکرده‌اند.

در متن بیانیه فدراسیون کشتی ایران، به رقابت‌های قهرمانی آسیا هم اشاره شده است که کشتی‌گیر ایران با پیراهن روی سکو رفت و حذف نشد.

یخکشی پیشتر در مسابقات جهانی بوداپست و در یک‌چهارم نهایی مقابل رودریگز کوبایی تا آخرین ثانیه ۸ بر ۶ پیش بود اما همزمان با زنگ پایان مبارزه به روی پل رفت و باخت.

او این بار در اتفاقی بی‌سابقه، روی سکو هم رفت اما پیش از دریافت مدال طلایی که برای تصاحبش پنج بار مبارزه برگزار کرده بود، با دستور مقامات برگزاری مسابقات از سکو پایین آمد.

با رد صلاحیت یخکشی، اجازه دریافت مدال به او داده نشد. یخکشی فرصت تصاحب امتیازات رنکینگی را هم از دست داد. او حالا بدون مدال و بدون امتیاز رنکینگی به ایران برمی‌گردد.

برای ایران در وزن اول علیرضا سرلک و نادر حاج‌آقانیا حضور داشتند که در مصاف رو در رو حاج‌آقانیا بر سرلک غلبه کرد و در نهایت نیز صاحب مدال برنز شد.

در ۶۵ کیلو امیرمحمد یزدانی از دور رقابت‌ها کنار رفت. یونس امامی در ۷۰ کیلوگرم به مدال برنز رسید. محمدی نخودی هم در ۷۴ کیلوگرم حذف شد.

در ۸۶ کیلوگرم احمد بذری روی سکوی نخست ایستاد. ایران حالا با حضور حسن یزدانی قهرمان المپیک، کامران قاسم‌پور قهرمان امیدهای جهان و احمد بذری با دو نقره و برنز جوانان جهان، سه مهره تراز اول در این وزن دارد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا کریمی و ارشک محبی اعزام شدند که کریمی به راحتی از سد محبی گذشت. در پایان کریمی قهرمان شد و محبی روی سکوی سوم ایستاد.

در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم حامد طالبی زرین کمر بار دیگر بر عباس فروتن غلبه کرد و روی سکوی نخست ایستاد.

تیم ملی ایران مهیای حضور در مسابقات جهانی قزاقستان می‌شود که شش نفر برتر در اوزان المپیکی، سهمیه حضور در المپیک را دریافت خواهند کرد


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • باقر یخکشی
  • نداشتن گرمکن ورزشی
  • پس گرفتن طلای یخکشی
  • پس گرفتن طلای کشتی
  • حذف شدن باقر یخکشی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter