alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
مهاجرت کتایون خسرویار به آمریکا
2
شنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ۱۷:۳۴
کتایون خسرویار، سرمربی تیم ملی دختران فوتبال ایران، بعد از پایان کار در ویتنام، راهی آمریکا خواهد شد تا هدایت تیم‌های آکادمی رین اف سی را برعهده بگیرد. رِین اف سی، یکی از بهترین تیم‌های زنان فوتبال در آمریکا است.

مهاجرت کتایون خسرویار به آمریکا

کتایون خسرویار سرمربی تیم ملی بانوان به پایان کارش با دختران ایرانی نزدیک شده است زیرا از آمریکا خبر می‌رسد که پیشنهاد هدایت تیم‌های آکادمی باشگاه رین را قبول کرده است.

خسرویار که تیم ملی زیر ۱۹ سال ایران را به مرحله دوم مقدماتی جام ملت‌های آسیای زیر ۱۹ سال رساند، به زودی راهی ویتنام می‌شود تا با دخترانش ایران را به تورنمنت اصلی برساند.

تیم ملی زیر ۱۹ سال بانوان ایران باید در ویتنام با میزبان، کره جنوبی و لبنان بر سر ۲ سهمیه حضور در جام ملت‌های آسیا رقابت کند. جام ملت‌های آسیای زیر ۱۹ سال در بخش زنان، تنها با حضور ۸ تیم برگزار می‌شود که به جز تایلند میزبان، سه تیم برتر تورنمنت قبل، سایر سهمیه‌ها را اشغال کرده اند و بقیه تیم‌ها باید برای ۴ سهمیه باقی مانده رقابت کنند.

مهاجرت سرمربی تیم ملی دختران فوتبال ایران به آمریکا

کتایون خسرویار بعد از پایان کار در ویتنام، راهی آمریکا خواهد شد تا هدایت تیم‌های آکادمی رین اف سی را برعهده بگیرد. به نظر می رسد سرمربی گری تیم ملی رزومه خوبی برای کار جدید او در ینگه دنیا بوده باشد. رِین اف سی، یکی از بهترین تیم‌های زنان فوتبال در آمریکاست و سال گذشته در رتبه سوم فصل را به پایان رسانده است.

خسرویار بعد از پیوستن به رِین اف سی، در مصاحبه ای گفتند:

«عضوی از خانواده رِین بودن، مایه افتخار است. هیجان زده هستم که می‌توانم به عنوان اولین مربی ایرانی آمریکایی در بخش زنان، چندگانگیِ بیشتری را به تیم‌های آکادمی بیاورم و قدرت بیشتری به زنان در چمن بدهم.»

مهاجرت خسرویار به سطح اول فوتبال در آمریکا، می‌تواند گام مهمی در فوتبال زنان در ایران قلمداد شود، زیرا وی می‌تواند در آینده این تجربه را در اختیار زنان ایرانی بگذارد هر چند بعید است که او بار دیگر برای کار در فوتبال ایران و امکانات ضعیف دختران ایرانی به کشور باز گردد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • www.tabnak.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits