همه جنجال های کی روش و برانکو از ابتدا تا کنون

۱,۶۳۰
۰
۰
چهارشنبه, ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۲۳:۱۵

مجله دلگرم : این روزها اختلافات و جنجالهای بین کی روش سرمربی تیم ملی و برانکو سرمربی تیم پرسپولیس فراگیر شده است . اما این اختلافات و داستان ها از یک حکم جنجالی آغاز شدند. حکمی عجیب از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال به دست باشگاه‌هایی رسید که در تیم ملی بازیکن داشتند.

حکم فدراسیون چه بود ؟

در حکم فدراسیون ، درخواستی عجیب از باشگاه‌ها به آنها مطرح شد که طبق آن کلیه بازیکنان تیم ملی باید از تاریخ 16 خرداد 95 لغایت 30 خرداد 95 به مدت دو هفته به استراحت غیرفوتبالی پرداخته و در تمرینات تیم‌ های ملی و باشگاهی شرکت نکنند!

واکنش برانکو ایوانکوویچ به حکم فدراسیون

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم پرسپولیس، اولین سرمربی ای بود که با مطرح کردن این موضع:"بازیکنانی که در تمرین حاضر نشدند جریمه خواهند شد چرا که باشگاه به آنها حقوق می دهد و موظف هستند که در تمرینات شرکت کنند."، به این حکم واکنش نشان داد.


سپس افشین پیروانی، مدیر تیم ملی فوتبال ایران در این مورد اعلام کرد که استراحت اجباری بازیکنان ملی پوش به دلیل حفظ سلامتی این بازیکنان است.

اما این پایان ماجرا نبود و بیانیه و مصاحبه ها در این مورد یکی پس از دیگری در حال انتشار بودند. این بار غلام رضا بهروان، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، در مصاحبه ای گفت: " تیم ملی سال سختی را پیش رو دارد و باید باشگاه ها با تیم ملی تعامل داشته باشند."

تمام صحبت در حمایت از این تصمیم بود تا برانکو باز هم انتقادش را در این زمینه علنی کرد. او این بار با لحنی کنایه آمیز خطاب به بازیکنان ملی پوش اش گفت:" انگار تلفن بازیکنان خراب است! شاید آنها تلفن‌های‌شان را گم کرده‌ اند اما چون به تمرین نیامدند صددرصد جریمه خواهند شد." برانکو روی تصمیم خود مصمم بود و مدام از جریمه بازیکنان ملی پوش سخن می گفت.

این داستان ادامه داشت و ایوانکوویچ از بازیکنان ملی پوشش می خواست که در تمرینات حاضر شوند. سرمربی پرسپولیس با انتقاد از کارلوس کی روش، در مصاحبه خود اظهار داشت:" از کی‌روش مایوس شدم، او نباید گروکشی بازیکن کند؛ کی روش می خواهد قهرمان لیگ را مشخص کند."

حمایت علی کریمی از برانکو ایوانکوویچ

علی کریمی ، اسطوره باشگاه پرسپولیس از برانکو حمایت کرد. علی کریمی در ماجرای برانکو کی روش، حق را به سرمربی پرسپولیس داد.

بازیکنان ملی پوش انگار نه انگار که سرمربی شان آنها را تهدید به جریمه کرده است! آنها پایبند حکم صادر شده بودند و در تمرینات شرکت نمی کردند. اما سید جلال حسینی پس از چند روز ، با لباس شخصی در تمرین پرسپولیس حاضر شد و پس از گفتکو با برانکو، تمرین را ترک کرد.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال وارد ماجرا می شود. منصور ابراهیم زاده معتقد بود که کی‌روش باید با مربیان لیگ تعامل کند.

آیا سازمان لیگ هم از کی روش حمایت می کند؟ سازمان لیگ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که صحبت‌های برخی مربیان خلاف منافع ملی است.

همانطور که تصور می شد، مایلی کهن وارد ماجرا شد. او که حمایت صدر در صدی از برانکو داشت، عنوان کرد:" درود به شرف برانکو که حرفش را در رسانه‌ها بیان می‌کند اما متاسفانه همکاران من (مربیان ایرانی) در خلوت تا دلتان بخواهد از کی‌روش انتقاد می‌کنند و پیرامون او حرف می‌زنند. اما در رسانه‌ها کلامی انتقادی از آنها در مورد کی‌روش نمی‌شنوید."

واکنش کارلوس کی روش

کارلوس کی روش اینگونه به صحبت های برانکو واکنش نشان داد:" اگر با مارها بگردید می خزید و سم تف می کنید!"


حمایت ها از سر مربی پرسپولیس و تیم ملی تمامی نداشت و قلعه نویی هم با حمایت از برانکو وارد ماجرا شده و اینگونه صحبت هایش را آغاز کرد:" خدا کند بلایی که سر من و ژوزه آمد سر برانکو نیاید! متاسفانه کی‌روش اخبار را خوب تجزیه و تحلیل نمی‌کند و وقتی هم به او اطلاعات می‌دهند بلافاصله موضع گیری می‌کند. متاسفانه چون کی‌روش بیشتر مواقع در ایران حضور ندارد بدون مطالعه موضع گیری می‌کنند و برای کسی که ادعای حرفه‌ای بودن را دارد این خوب نیست."

کی روش کوتاه نمی آید! او جواب قلعه نویی را هم داد. سرمربی تیم ملی در جواب قلعه نویی گفت:" مخالفت قلعه نویی با تیم ملی چیز جدیدی نیست. اگر در برنامه جدید موفق نبودیم دلیل را از قلعه نویی و برانکو جویا شوید!"

اما کی روش طرفداران بزرگی داشت! مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با حمایت از سرمربی تیم ملی عنوان کرد:"به کی‌ روش حق می‌ دهم؛ برخی در فوتبال دنبال اهداف خاصی هستند."

رسول کربکندی، سرمربی پیشین تیم ذوب‌آهن، اعتقاد داشت که موضع‌گیری سرمربی تیم ملی علیه باشگاه‌های بزرگ به سود او نیست. بهتر بود جلسه‌ای با حضور کی‌روش و مربیان لیگ برتری برگزار می‌شد و این مشکلات را برطرف می‌کردند.

آیا صحبت های این سر مربی منطقی نبود؟ منطق در این جنگ معنایی نداشت و بزرگان فوتبال یکی پس از دیگری وارد می شدند! این بار نوبت خداداد عزیزی بود. اما او جدی تر از بقیه بود و حمایتش را اینگونه بیان کرد:" از برانکو خوشم نمی‌آید اما حق با اوست!"

حمایت از برانکو ادامه داشت. فرشاد فلاحت‌زاده مربی سایپا در این باره گفت:"کی‌روش اشتباه می‌کند. مگر می‌شود که همه مربیان ایرانی و شاغل در ایران اشتباه کنند و فقط حق با کی‌روش باشد؟! تیم ملی باید با باشگاه‌ها تعامل داشته باشد."

علی کریمی که سابقه کار با کارلوس کی روش را در تیم ملی داشت، به او انتقاد کرد. کی روش، برانکو را رهبر مخالفانش نامید و نشست و برخاست با یک سری افراد را باعث حرف های برانکو دانست. علی کریمی نسبت به این حرف های سرمربی تیم ملی واکنش نشان داد و گفت:" از قول من بنويسيد آقای كی روش، شهامت و شجاعت داشته باش. به جای مار و گرگ و عقرب و رتيل و... اسم منتقدان خودت را بياور و بعد نظر بده! ضمن آن كه يك حرف ديگر هم برای او دارم. شنيدم گفته اگر با عقاب‌ها نشست و برخاست كنيد، پرواز را ياد خواهيد گرفت. می خواهم بگويم آقای عزيز، بلندپروازی هم خيلی خوب نيست، سر آدم گيج می رود و با سر زمين می خورد!

و اما پاسخ کی روش به علی کریمی درباره شهامت، مار و گرگ:" کریمی من را نا امید کرد! آقای کریمی! اسامی مار ها و گر ها را نمی آورم؟ آنها همان افرادی هستند که برخورد بسیار نامناسب و توام با بی احترامی، در زمان حضور در تیم ملی با شخص خود شما داشتند. کریمی بهتر از هرکسی باید بداند، من در 5 سال گذشته نشان دادم فردی نیستم که اجازه بدهم و یا این فرصت را در اختیار کسی بدهم که جسارت و جرات من را زیر سوال ببرد."

فرد دیگری که که از برانکو و علی کریمی حمایت کرد جواد زرینچه بود. او به به سرمربی تیم ملی گفت:" آقای کی‌روش فوتبال جای زورگویی، تهمت زدن و پرخاشگری نیست."

اما در این میان یک فرد بی طرف هم پیدا شد. حمیدرضا گرشاسبی، عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با این جمله:"این مسائل را از من سوال نکنید. اختلاف برانکو و کی‌روش کار اشتباهی بود." نشان داد قصد طرفداری از برانکو یا کی روش را ندارد.

پای هواداران پرسپولیسی هم به این ماجرا باز شد. آنها در حمایت از برانکو، برای کی روش خط و نشان کشیدند. هواداران پرسپولیس اعلام کردند که :" توهین به برانکو توهین به 40 میلیون هوادار عاشق است هر وقت در مورد پروفسور صحبت می‌کنید مراقب طرز صحبت‌کردن‌تان باشید این آخرین اخطار است."

کی روش زمانی که متوجه شد اردوهای خارجی اش را نمی تواند برگزار کند، در این باره گفت:"خب راستش از این به بعد تیم ملی را همان طور که آقای برانکو خواسته ، هدایت می کنم. الان برای 6 هفته به پرتغال می روم تا در کنار خانواده ام خوش باشم."

در خبر های بعدی، خبری منتشر شد که:"برانکو و طاهری به فدراسیون فوتبال رفتند" به نظر می رسید که حضور این دو در فدراسیون فوتبال در جهت آشتی با کارلوس کی‌روش است. و دیگر این مشاجره پایان خواهد یافت.

اما خیر! این داستان ادامه داشت. برانکو پس از رفتن به فدراسیون فوتبال، عنوان کرد که کی‌روش را ندیده و تنها با مهدی تاج جلسه داشته است.

علی کریمی باز هم سکوتش را شکست و این بار کی روش را به مناظره دعوت کرد. او گفت:" پشیمانم روزی همکار کی روش بودم؛ او را در برنامه مورد علاقه اش به مناظره دعوت می کنم!"

گویا ماجرای مشاجره رسانه‌ای کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ دارد به پایان می‌رسد. این بار سرمربی تیم ملی در بیانیه‌ای، سرمربی پرسپولیس را «برانکوی کوچک»‌ خطاب کرد و از این مشاجره، کنار کشید.

صحبت هایی که در بالا اشاره شد، اتفاق هایی بود که در دو هفته اخیر رخ داده است. آیا این پایان ماجرا است یا باید در روزهای آینده شاهد مصاحبه و بیانیه های تند دیگری باشیم؟!

نکته مهمی که در این جا باید به آن اشاره کنیم، دلیل و چرایی این موضوع می باشد. با توجه به در پیش بودن بازی های لیگ برتر و مقدماتی جام جهانی فوتبال ایران نیاز به تعامل و اتحاد دارد نه چنین دعواها و گرو کشی هایی که هیچ گونه نفعی برای فوتبال مملکت مان ندارند و جز تخریب افراد و ایجاد کینه های بی مورد حاصل دیگری را در پی ندارد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter