دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ مه ۲۰۲۴ میلادی
آخرین خبرها از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
0
اخبار جدید از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را در این صفحه از دلگرم بخوانید.

از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه خبر

دلگرم به نقل از ایرنا: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با پیشنهاد محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیته اقتصادی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه امروز در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم امضا شد.

به گزارش شبانگاه شنبه و به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، بر اساس پیشنهاد رییس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه هفتم مقرر شد منابع همسان سازی از محل ماده ۱۲ قانون برنامه ششم تامین و همانند همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری اجرا شود.

محمدرضا پورابرهیمی افزود: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مقرر شد در سال اول برنامه هفتم در سال ۱۴۰۳ متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم نیز ۳۰ درصد عملیاتی شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: منابع این طرح از محل ماده ۱۲ قانون برنامه ششم تنفیذ از محل حکم ماده ۱۲ قانون برنامه ششم خواهد بود که فردا در دستور کار صحن علنی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت تعاون مکلف است با هماهنگی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان سازمان، موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان را اجرا کند.

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

ایلنا: روز گذشته - درخواست از مجلس برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی:

عباسعلی سلطانی‌کیا (رئیس هیات مدیره کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی) در نامه‌ای به مجلس خواستار متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان مشمول قانون تامین اجتماعی و اجرای صحیح قانون و اعمال دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی شد.

در بخش‌هایی از این نامه آمده: "در طی دوران ۱۵ ساله اخیر، ترمیم حقوق بازنشستگان ذیحق مشمول قانون تامین اجتماعی کمتر از نرخ تورم سالانه بوده است و انتظار می‌رود که با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان ذیحق به رویه نادرست ترمیم حقوق سالانه بازنشستگان بیمه‌پرداز مشمول قانون تامین اجتماعی در ۱۵ ساله اخیر خاتمه داده شود."

در ادامه این نامه به عدم تناسبِ میزان مستمری و مدت بیمه‌پردازی اشاره شده و آمده: "این رویه نادرست و ناحق با دخالت عوامل مداخله‌گر و بازدارنده و تحمیل نظرات غیر بیمه‌ای به این سازمان انجام پذیرفته و پر واضح است که مدیران و کارشناسان سازمان تامین اجتماعی و سایر صاحب‌نظران متخصص در امر بیمه به حسابداری بیمه‌ای و پرداخت حقوق بازنشستگی افراد متناسب با مدت بیمه‌پردازی و میزان بیمه‌پردازی واقف هستند.

در ادامه به منظور رفع تبعیض و حفظ و رعایت حقوق بازنشستگان بر اجرای مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی تاکید شده است. همچنین پیشنهاد شده "در نیمه اول سال ۱۴۰۲ و با تصویب هیات امناء و از محل کلیه منابع خود، از جمله مطالبات معوقه بیمه‌ای در تعهد دولت، نسبت به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران ذیحق مشمول قانون تامین اجتماعی و جبران عقب ماندگی مستمریهای برقراری قبلی اقدام نماید به نحوی که متناسب‌سازی صد درصدی اعاده سطح حقوق نسبت به زمان برقراری حقوق مستمری محقق گردد."

در ادامه نامه آمده: "سازمان تامین اجتماعی مکلف است همه ساله حقوق پایه سال قبل بازنشستگان و مستمری‌بگیران مشمول قانون تامین اجتماعی را حداقل برابر با میزان درصد افزایش تورم سالانه افزایش دهد به نحوی که هر ساله اعاده سطح حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران مشمول نسبت به زمان برقراری حقوق مستمری بازنشستگی محقق گردد."این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits