دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
جزئیات تعطیلی مدارس مشهد امروز شنبه ۲۷ مرداد
0
تعطیلی مدارس مشهد امروز شنبه 27 آبان ماه در نوبت عصر

تعطیلی مدارس مشهد امروز

دلگرم به نقل از آخرین خبر: مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کلیه فعالیت های آموزشی تمامی مراکز آموزشی عصر امروز در مشهد به صورت غیر حضوری و در بستر سامانه شاد و وبینار انجام خواهد شد.

آیا مدارس مشهد امروز تعطیل است ؟

مهدی اله‌پور، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اظهار کرد: بنا بر تصمیم کارگروه اضطراری آلودگی هوا کلیه فعالیت های آموزشی تمامی مراکز آموزشی به صورت غیر حضوری و در بستر سامانه شاد و وبینار در نوبت عصر تا پایان امروز در مشهد، در نواحی هفت‌گانه، تبادکان، احمدآباد و رضویه انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: همچنین کلیه فعالیت های ورزشی در محیط های باز و بسته در نوبت عصر تعطیل اعلام شد.

کیفیت هوای مشهد در وضعیت بحرانی

از ساعات ابتدایی صبح امروز 27 آبان شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در شرایط ناسالم و اکنون با شاخص 396 در وضعیت خطرناک و بحرانی قرار گرفت.
بنا بر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد و بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر، همچنین میانگین شاخص کیفیت هوا از کل ایستگاه‌های مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۱۴۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.
در حال حاضر ایستگاه‌های سرافرازان، هفت‌حوض، امامیه، الهیه، تقی‌آباد، ساختمان و رسالت در وضعیت قرمز و ناسالم برای تمام گروه‌ها و سایر ایستگاه‌ها در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

کانون‌های داخلی و خارجی، منشأ آلودگی هوای مشهد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در خصوص منشأ آلودکی هوای امروز مشهد اظهار کرد: فعال‌ شدن کانون خارجی «قره قوم» در ترکمنستان و کانون‌های داخلی غرب و شمال غرب این استان، منشأ افزایش حجم ریزگردها در هوای مشهد برای امروز، بیست و هفتم آبان است.
مهدی اله‌پور افزود: همچنین به تبع فعالیت این کانون‌های داخلی و خارجی و تبعات ناشی از آن، کانون‌های داخلی استان خراسان رضوی و وزش باد عامل گرد و غبار و آلودگی هوای کلانشهر مشهد شناخته شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: کارگروه اضطراری آلودگی هوای کلانشهر مشهد در دقایقی دیگر با حضور کلیه اعضا آغاز به کار و مصوبات این جلسه به اطلاع عموم خواهد رسید.
وی گفت: در چنین شرایطی توصیه می‌شود مردم تا حد امکان آمد و شد خود را در شهر به صفر برسانند و بیماران قلبی، تنفسی و زنان و کودکان نیز از هر گونه تردد در سطح شهر خودداری کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits