دلگرم
امروز: جمعه, ۳۰ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
عفو رهبری عید غدیر 1400 شامل چه کسانی میشود ؟
34
شنبه, ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۲۱:۱۶
عفو رهبری عید غدیر 1400 / عفو رهبری عید غدیر خم / عفو رهبری عید غدیر 1400 اعلام شد / عفو رهبری عید غدیر 1400 شامل چه کسانی میشود ؟

عفو رهبری عید غدیر 1400

عفو رهبری به مناسبت عید غدیر خم 1400 امسال نیز امکان اعطای عفو در روز عید سعید غدیر خم همانند سال قبل وجود دارد و تعدادی از زندانیان به واسطه این عفو از زندان آزاد خواهند شد.

عفو رهبری عید غدیر خم ۱۴۰۰ اعلام شد

آخرین شنیده ها حاکی از آن است که عفو رهبری به مناسبت عید غدیر 1400 هم اعلام شد.

همانطور که می دانید منطبق به ماده ۹۶ قانون مجازات اسلامی عفو یا تخفیف مجازات محکومان توسط رهبری به پیشنهاد رئیس قوه قضاییه به زندانیان داده می شود اما برای این که اثر عفو عمومی را بدانید بهتر است به ماده ۹۷ قانون مذکور رجوع کنید که در این ماده گفته شده که عفو عمومی که به موجب قانون در جرائم موجب تعزیر اعطا می شود، تعقیب و دادرسی را موقوف می کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم سال 99، با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات ۲ هزار و ۱۳۵ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

عفو رهبری به مناسبت عید قربان و عید غدیر 1400

عفو رهبری عید غدیر 1400 به این صورت است که به‌ مناسبت فرارسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر خم، رهبر انقلاب اسلامی با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات دو هزار و هشتصد و بیست و پنج تن (۲۸۲۵) از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

حجت‌ الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات این محکومان را که پرونده‌های عفو آنان در کمیسیون عفو و بخشودگی بررسی شده و واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارائه کرد

که این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد قبول حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (34 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید