alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۷ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۰ مه ۲۰۲۱ میلادی
جنجال واکسن در آبادان : تعرض به سهمیه واکسن پاکبانان
0
شنبه, ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان سوءاستفاده از سهمیه واکسن پاکبانان توسط شورای شهر را تایید کرد.

در پی سوء استفاده برخی از مسئولین شهری ‌آبادان از سهمیه واکسن پاکبانان و تایید رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان مبنی بر تزریق واکسن به برخی مدیران شهرداری این شهر، وزیر بهداشت دستور عزل فوری معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن‌سازی را صادر کرد.

دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سهمیه واکسنی که مختص پاکبانان بوده است اما برخی مدیران شهرداری آبادان واکسن کرونا را تزریق کرده اند. رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز تزریق واکسن به برخی مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر را تایید کرد.


دکتر سلمان زاده با بیان اینکه تزریق واکسن بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد افزود: با توجه به اینکه پاکبانان یکی از اولویت‌های تزریق بودند و طبق فهرستی که روزانه از سوی مدیران شهرداری آبادان به مرکز بهداشت ارسال شده افراد واکسن کووید نوزده را دریافت کرده اند.

او گفت: متاسفانه در این میان تعدادی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر واکسن را دریافت کرده اند.

دکتر سلمان زاده ادامه داد: با توجه به اینکه افراد ماسک بر چهره داشتند، شناسه آنان برای همکاران ما مشخص نشده اما نامشان در فهرست ارسالی از سوی شهرداری قرار دارد. این در حالی است که شهردار آبادان اعلام کرد: خود پاکبانان خواستند که مسئولان هم واکسن بزنند.

محمود رضا شیرازی گفت: یکی از مسوولان شهرداری آبادان بعد از تزریق واکسن، حالش بد می شود و به کرونا مبتلا می شود. او به تهران منتقل شده و تحت نظر است. خون این فرد لخته شده و ریه اش هم بیش از 35 درصد درگیر می باشد.

ماجرای سهمیه واکسن پاکبان های آبادان از زبان رئیس شورای عالی استان ها

احمدی گفت: اعضای شورای شهر آبادان واکسن کرونا تزریق نکردند.

وی افزود: از 104 نفری که واکسن در آبادان دریافت کردند 8 نفر از مدیران شهرداری بودند، 24 نفر هم شهروندانی که دارای بیماری زمینه ای بودند.واکنش تند نمکی به سوءاستفاده از واکسنِ پاکبانان

در پی سوء استفاده برخی از مدیران ‌و کارمندان شهرداری آبادان در راستای تخصیص سهمیه واکسن به پاکبانان، وزیر بهداشت در نامه‌ای به رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، دستور عزل فوری معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن‌سازی را صادر کرد.

بنا بر اعلام وبدا، متن نامه وزیر بهداشت به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سلمان‌زاده

رییس محترم دانشکده علوم پزشکی آبادان

متاسفانه با خبر شدیم که بعضی از مدیران ‌و کارمندان منتسب به شهرداری آبادان در راستای تخصیص سهمیه واکسن به پاکبانان از این حرکت خداپسندانه و خیرخواهانه برای گروهی که در معرض شدید آلودگی با پسماندهای آلوده قرار دارند، سوء استفاده و واکسن تزریق نموده‌اند. این در حالی است که تاکنون مسئولین ارشد وزارتخانه که مستمراً در بازدیدهای میدانی در معرض گرفتاری با ویروس می‌باشند و به عنوان گروه اولویت‌دار پزشکی حق استفاده از واکسیناسیون را دارند به نفع نیازمندان دیگر، از این حق قانونی، شرعی و عرفی خود گذشتند. گروهی که در اولویت‌های سوم و چهارم می‌باشند چنین سوءاستفاده‌ای نموده‌اند. لذا ضروری است در اسرع وقت موارد زیر اجرا شود:

۱- معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن‌سازی در اسرع وقت عزل گردند.

۲- کلیه کسانی که عامداً با این رفتار غیر منصفانه و سوء استفاده همراهی کرده‌اند و کسانی که به نحو ناشایست و ناعادلانه واکسینه شده‌اند، به مراجع قانونی معرفی شوند.

۳- نتیجه حداکثر تا پایان وقت اداری فردا شنبه ۱۴۰۰/۱/۲۸ به اینجانب گزارش شود.

بدیهی است هرگونه تکرار مورد فوق‌ الذکر با برخورد محکم‌تری مواجه خواهد شد.

دادستان آبادان : برخورد می کنیم

دادستان آبادان در گفتگو با خبر ساعت ۲۳ شبکه آبادان: چنانچه احراز شود که هر شخص حقیقی یا حقوقی از موقعیت شغلی خود سوء استفاده کرده و به جای پاکبانان خود را واکسینه کرده باشد بدون هیچ گونه مماشاتی با آنها برخورد قانونی لازم خواهد شد.

انتهای پیام./این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • آخرین خبر
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits