alexametrics
دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۸ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
وقف دماوند صحت دارد ؟
0
یکشنبه, ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۴۲
انتشار خبر وقف کوه دماوند در یکی از رسانه های تهران با واکنش های متفاوتی رو به رو بوده است.

انتشار خبر وقف کوه دماوند در یکی از رسانه های تهران با واکنش های متفاوتی رو به رو بوده است..خبر منتشر شد گواه وقف بخشی از دماوند را می داد

دلگرم به نقل از خبرگزاری ایرنا، خبر می رسد که زمین مذکور آنطور که اعلام شده کوه دماوند نیست بلکه بخشی از یک مرتع در دامنه دماوند است که سال ها پیش سند آن اخذ شده و اکنون دادگاه حکم به وقف بودن آن داده

در همین راستا، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در واکنش به خبری مبنی بر صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند، در توئیتی نوشت: اثر طبیعی ملی عالیترین رده حفاظتی است که براساس قانون هیچ گونه امکان واگذاری یا بهره برداری ندارد.

معصومه ابتکار روز یکشنبه در حساب توئیتری خود افزود: اثر طبیعی ملی قله دماوند با مساحتی بالغ بر ۲۹۵۰ هکتار در سال ۳۸۱ طی مصوبه شماره ۲۲۱ مورخ ۲۱ خرداد ۱۳۸۱ شورایعالی محیط زیست به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است.
وی در این پیام تاکید کرد: اثر طبیعی ملی عالیترین رده حفاظتی است که براساس قانون هیچ گونه امکان واگذاری یا بهره برداری ندارد.

وقف دماوند

گفتنی است، کوه دماوند به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و نیز به عنوان «اثر طبیعی ملی» در شمار مناطق چهارگانه ارزشمند از نظر حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits