دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۳ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
نحوه ثبت‌نام دانش آموزان پایه یازدهم در سامانه ماهر
0
شنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۱۰
ثبت نام در سامانه ماهر اجباری است . یازدهمی ها در سایت ماهر ثبت نام کنند و از مزایای آن استفاده کنند

ثبت نام در سایت ماهر

ثبت نام در سامانه ماهر اجباری است . یازدهمی ها در سایت ماهر ثبت نام کنند و از مزایای آن استفاده کنند

دلگرم اجتماعی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح اظهار کرد: رسالت اصلی سربازی، دفاع از کشور و برقراری امنیت است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره تاکید دارند که سربازان علاوه بر یادگیری مسائل نظامی حتما یک کار هم یاد بگیرند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی افزود: در همین راستا قرارگاه مرکزی مهارت آموزی فعالیت خود را در سه محور قبل از خدمت، حین خدمت و پس از خدمت آغاز کرده است.

او گفت: در محور قبل از خدمت، کلیه افراد ذکور از ۱۵ سالگی می توانند در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنند، که این ثبت نام برای دانش آموزان پایه یازدهم الزامی می شود.

سردار کمالی ادامه داد: ثبت نام دو منفعت را برای جوانان به همراه خواهد داشت؛ اول اینکه در حین خدمت از مشوق‌ها بهره‌مند خواهند شد، ثانیاً پس از خدمت تسهیلاتی برای شروع و یا توسعه اشتغال سربازان ترخیص شده اعطا می شود.

مزایای سامانه ماهر در سربازی

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی با اشاره به اینکه اعطای مشوق‌های حین خدمت از تیرماه سال جاری شروع خواهد شد، ادامه داد: مشوق‌ها بر اساس اولویت امتیازات کسب شده در سامانه اعطا می‌شوند که این سیستم امتیازدهی با هفت شاخص گوناگون صورت می‌گیرد.

او بیان کرد: همچنین اولویت با کسانی هست که زمان اعزام به خدمتشان نزدیک باشد. افراد پنج مشوق را انتخاب و پیشنهاد میدهند که اگر امتیاز لازم را کسب کنند یکی از آن امتیازات به آن‌ها تعلق می گیرد.

سردار کمالی ادامه داد: اگر افراد امتیاز لازم را دریافت نکنند، سامانه به صورت خودکار مشوقی به آن‌ها تخصیص می‌دهد.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در پاسخ به این سوال که قرارگاه چه برنامه برای افراد حین خدمت دارد، گفت: حتی الامکان تلاش می شود سربازان در حین خدمت مطابق مهارتی که دارند به کارگیری شوند، همچنین برای افراد با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر، علاوه بر آموزش‌های عمومی، آموزش‌های کارآفرینی نیز در نظر گرفته شده است.

سردار کمالی افزود: قرارگاه تا دو سال پس از پایان خدمت کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح را همراهی می‌کند و وضعیتشان را رصد، هدایت شغلی و هدایت تسهیلگری مالی نیز می کند تا سرباز به اشتغال برسد و این امر با کمک و همکاری تمامی ارگان‌ها و نهاد‌های مرتبط اعم از وزارتخانه‌های کار، صمت، ارتباطات، و همچنین بانک‌ها و... محقق می شود.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: به عنوان مثال سربازی که در حوزه کشاورزی مهارت و تخصص داشته و پس از خدمت نیز فعالیت در توسعه روستایی داشته باشد، می تواند از ۳۰ میلیون تا ۱۵میلیارد تومان وام با توجه به نوع طرح از وزارت کار دریافت کند.

او بیان کرد: به تمام جوانان توصیه می شود، جهت مفید شدن هرچه بیشتر دوران خدمت سربازی حتما در سامانه سرباز ماهر به نشانی www.smaher.ir ثبت نام کنند.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter