دلگرم
امروز: جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۰۷ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
اساتید مرد از دانشگاه‌های دخترانه اخراج می شوند
1
چهارشنبه, ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۹:۱۸
اساتید مرد از دانشگاه‌های دخترانه خارج می شونداخراج اساتید مرد از دانشگاه های دخترانه

ممنوعیت حضور استاد مرد در دانشگاه دخترانه

اساتید مرد در دانشگاه های دخترانه حضور نخواهند داشت

دلگرم اجتماعی به نقل از مهر : رئیس مرکز جذب وزارت علوم ایران اعلام کرد بناست به تدریج تمام دانشگاه‌های تک جنسیتی در اختیار اساتید خانم قرار گرفته و همه افراد دانشگاه را خانم ها تشکیل دهند.

اخراج اساتید مرد از دانشگاه های دخترانه

محمدرضا رضوان طلب درباره آخرین وضعیت جذب و تسهیلات ویژه اساتید خانم در دانشگاه‌ها گفت: در فراخوان گذشته جذب اعضای هیات علمی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری دستور داد، نسبت به دانشگاه‌های تک جنسیتی هم سهمیه جذب اساتید خانم را افزایش دهیم و هم تاکید کنیم فقط عضو هیات علمی خانم جذب کنند و غیر از عضو هیات علمی خانم کسی را گزینش نکنند.

وی ادامه داد: بناست به تدریج تمام دانشگاه‌های تک جنسیتی در اختیار اساتید خانم قرار گرفته و همه افراد خانم باشند

الان تعدادی اساتید آقا در دانشگاه‌های تک جنسیتی هستند که باید کم کم خودشان متقاضی باشند و یا سیاست بر این باشد که این اساتید به دانشگاه‌های دیگر منتقل شده و اساتید خانم جایگزین آنها شوند.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم درباره تسهیلات ویژه اساتید خانم نیز افزود: تسهیلات از جهت نگاه ایجابی و نگاه مثبت نسبت به پرونده اساتید خانم به این صورت است که به عنوان مثال اگر معدل متقاضی آقا از مقداری که اعلام شده کمتر باشد

هیات مرکزی جذب روی آن تاکید می‌کند ولی اگر در مورد متقاضیان جذب خانم این گونه باشد، با توجه به گرفتاری که خانم‌ها دارند و تاکید مرکز جذب بر جذب اساتید خانم، یک یا دو نمره را مسامحه می‌کنیم.

وی ادامه داد: ولی این موضوع اعلام شده نیست و در هنگام تصمیم‌گیری بر روی پرونده جذب اساتید خانم این نگاه مثبت و ایجابی وجود دارد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits