دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۰ میلادی
وضعیت کدام شهرهای کشور از کرونا سفید هستند
1
دوشنبه, ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶
جدیدترین جدول شهرهای سفید کشور در مبارزه با کرونا 127 شهرستان کشور از جهت کرونا در وضعیت سفید قرار گرفتند

کدام شهرها سفید هستند

127 شهرستان کشور از جهت کرونا در وضعیت سفید قرار گرفتند

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه حتی در شهر های وضعیت سفید هم اجازه برگزاری مراسم ها داده نخواهد شد، گفت: اخیرا در یکی از بازارهای ماهی فروشی شهرستان ها، ۷۱ مورد مثبت کرونا شناسایی شده است.

ایرج حریرچی درباره چگونگی شناسایی شهرهای با وضعیت سفید گفت: ما استان ها و شهرستانهای کشور را تک به تک تقسیم کرده ایم. در ۱۱۶ شهرستان به طور متوسط تعداد افراد بستری شده به خاطر کرونا صفر و یک نفر در هر روز طی دو هفته گذشته گزارش شده است.

در ۱۲۷ شهر نیز دو بستری در طی روز در دو هفته گزارش شده است. همچنین در ۷۴ شهرستان طی دو هفته گذشته تنها ۳ بستری در روز گزارش شده است.

وضعیت سفید کرونا در 116 شهر

وی با بیان اینکه استانهای مختلف با عقب افتادگی و جلوافتادگی در خصوص وضعیت بیماری مواجه هستند، ادامه داد: در استانهای کشور تناوب های مختلف از بیماری داریم و وضعیت استانها متفاوت است حتی در داخل استان نیز شهرستانها دارای وضعیت متفاوتی نسبت به هم هستند.

به طور مثال در استان اصفهان در شهرستان آران و بیدگل دو هفته پیش پیک بیماری را گذرانده ایم اما در شهرستان اصفهان در حال حاضر بیماری رو به بالا است.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: براین اساس نیز ما ۱۱۶ شهرستان را انتخاب کرده ایم که البته شهرستانهای کوچکی هم نیستند این شهرستانها از نظر ما شهرستانهای با رنگ سفید هستند که یک بستری به طور متوسط در ۱۴ روز گذشته داشته اند. ما براین اساس هر ۴ روز یکبار آمارها را بررسی کرده و تجدید نظر می کنیم تعدادی از شهرها در وضعیت سفید قرار می گیرند و ۱۱۶ شهرستان سفید و ۱۳۴ شهرستان زرد هستند.

حریرچی با بیان اینکه در ابتدا تصمیمات ما کشوری بود گفت: در حال حاضر نیز برخی از تصمیمات ما مانند تعطیلی مدارس و دانشگاهها کشوری است در شهرستانهایی که در وضعیت سفید هستند به تدریج بازگشایی هایمان بیشتر می شود

به شرطی اینکه سفید باقی بمانند اگر زمانی این شهرستانها از وضعیت سفید خارج شوند تصمیمات جدیدی اتخاذ می شود این تصمیمات دینامیک و پویاست و یک مانور تمرینی است. همانطور که در یخبندان تعطیلی متناوب در این شرایط نیز این اقدامات را انجام میدهیم و در قدم اول از برگزاری مساجد و نمازهای جماعت شروع می کنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر فقط در شهرستانهای که در وضعیت سفید با رعایت پروتکل بهداشتی اجازه بازگشایی مراسم نماز جماعت خواهیم داشت البته در شهرهایی که در وضعیت سفید هستند نیز اجازه برگزاری مراسم های بزرگ و چند صد نفره و چند هزار نفره داده نخواهد شد. تا اثرات این بازگشایی را در طول زمان بسنجیم.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر احساس ما این است که در فضای سبز و پارکها مقداری از آزادسازی هایمان درست نبوده است چراکه مردم رعایت نمی کنند. در یک بازار ماهی فروشی در یکی از شهرستانها ۷۱ مورد مثبت جدید شناسایی شده است. در مورد سلامت مردم هیچ تسامحی در کار نیست و بدون اغماض و قاطعانه حلو خواهیم رفت.

جدول شهرهای سفید کشور

جدول ۱۲۷ شهرستان سفید ایران :

ردیفاستانشهرستان
1آذربایجان شرقیبستان آباد، جلفا، چاراویماق، کلیبر، مرند، پیرانشهر
2اردبیلخلخال، سرعین، کوثر، نمین
3اصفهانبویین و میاندشت، چادگان، خوانسار، خور و بیابانک، دهاقان، فریدن، فلاورجان، گلپایگان و نطنز
4البرزکرج
5ایلامبدره و دهلران و سیروان
6بوشهرتنگستان، جم، دشتی، دیر، دیلم، عسلویه و کنگان
7چهارمحال و بختیاریبن، سامان، کوهرنگ و کیار
8خراسان جنوبیبشرویه، خوسف، سرایان، فردوس و نهبندان
9خرسان شمالیراز و جرگلان و گرمه
10خوزستانآغاجری، اندیکا، بهبهان، دشت آزادگان، دهدز، رامهرمز، کارون، لالی، مسجد سلیمان، هفتگل، هندیجان و هویزه
11سمنانشهرستان آرادان
12سیستان و بلوچستانچابهار، دلگان، زابل، سیب و سوران، قصرقند و میرجاوه
13فارسآباده، آباده طشک، ارسنجان، اقلید، بوانات، بیضا، خرامه، خرم بید، خنج، داراب، رستم، زرقان، زرین دشت، سپیدان، سروستان، علامرودشت، فراشبند، فسا، فیروزآباد، قائمیه، قیر و کارزین، کازرون، کامفیروز، کوار، لامرد، ممسنی، مهر و نی ریز
14کردستاندیواندره، سروآباد، مریوان
15کرمانارزوئیه، بم، رابر، راور، رودبار جنوب، ریگان، عنبرآباد، فهرج، منوجان، نرماشیر
16کرمانشاهثلاث باباجانی و جوانرود
17کهگیلویه و بویراحمدشهرستان‌های باشت، چرام، دنا و لنده
18گلستانرامیان و کلاله
19گیلاناملش
20لرستانازنا، چگنی، رومشکان، سپیددشت
21مازندرانسیمرغ و کلاردشت
22مرکزیآشتیان
23 هرمزگان ابوموسی، بندر خمیر، بندر عباس، بندر لنگه، حاجی آباد، رودان، سیریک، قشم و هرمز
24همدان فامنین


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits