دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۴ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
کمپین ایران همدل چیست و چه کسانی در این پویش شرکت کردند
1
شنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۲۱
کمپین ایران همدل چهره های برتر سیاسی و فرهنگی به پویش ایران همدل سایت رهبر انقلاب پیوستند

کمپین ایران همدل

چهره های برتر سیاسی و فرهنگی به پویش ایران همدل سایت رهبر انقلاب پیوستند

«ایران همدل» عنوان پویشی است که همزمان با ماه مبارک رمضان 1441 هجری قمری، در شبکه‌های اجتماعی آغاز شده و در قالب این حرکت، تلاش می‌شود تا با توجه به شرایط کرونایی موجود، همدلی و کمک به همنوع ترویج شود.

با ایجاد موج عظیم رزمایش همدلی، افزایش کمک‌های مردمی و فعالیت‌های جهادی و اقدامات انسان‌دوستانه مردم نسبت به یکدیگر، صفحات منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری از آغاز موج دوم رزمایش همدلی به نام "ایران همدل "در ماه مبارک رمضان خبر داده و از مردم خواستند بیش از پیش در این رزمایش شرکت کرده و به همنوعان خود یاری برسانند.

رهبری انقلاب در سخنرانی خود همزمان با نیمه شعبان از مردم دعوت کرده بودند با فعالیت خیرخواهانه به اقشار آسیب‌پذیر جامعه در ماه رمضان کمک کنند.

علیرضا بیرانوند در کمپین ایران همدل

کمپین ایران همدل

علیرضا بیرانوند با انتشار این عکس نوشت :

سلام تو چند ماه گذشته که وضعیت اقتصادی کشور، وضع رو به‌راهی نداشت کرونا هم به بد بیاری‌های مردم اضافه شد.
خب خیلی از مردم متحمل ضرر شدند، خیلی‌ از کسب و کار ها بهم خورد خلاصه اینکه مردم وضع میزونی ندارند. چی کار باید بکنیم؟ منِ علیرضا بیرانوند به نظرم میرسه که باید هوای همدیگه رو داشته باشیم. اگه پولی داریم به همدیگه قرض بدیم. اگه میریم تو سوپر مارکت، توی قصابی، توی میوه فروشی و ... میدونیم که توی اطرافیانمون کسی هست که توان خرید نداره، اگه ۲ کیلو میوه می‌خریم، ۱ کیلو هم برای همدلی کردن با بقیه بخریم و جوری که کسی نفهمه و آبرو و احترام طرف حفظ بشه اون رو در اختیارش قرار بدیم. به این کار میگن مواسات کردن.
دم ماه مبارک، منم تصمیم گرفتم واسه بچه‌ محلهای قدیممون که مشکل مالی دارند؛ کمک بفرستم تا باهاشون همدلی کنم

ماه رمضون فرصت همدلیه. هوای همدیگه رو داشته باشیم؛ از همدیگه گره‌گشایی کنیم.
#ایران_همدل

از دوستای عزیزمم دعوت می‌کنم که به این کمپین بپیوندند

آذری جهرمی در کمپین ایران همدل

آذری جهرمی وزیر ارتباطات کشور با انتشار پستی در اینستاگرامش از پیوستن به پویش ایران همدل سایت رهبر انقلاب خبر داد

کمپین ایران همدل

جهرمی با انتشار این عکس نوشت :

علیرضا بیرانوند دیشب منو برای همدلی با مردم ایران در شرایط اقتصادی سخت کرونا و سردادن شعار #ایران_همدل دعوت کرد.
«مه بوم وِ نذرت ، ری چَشِم» علی بیرو!

کلمه‌ی «مواسات» رو از معلم پرورشیمون که مرد باصفایی هم بود، زیاد شنیدم؛ می‌گفت یعنی به فکر هم بودن؛ با دیدن ناراحتی دیگران ناراحت شدن؛ یعنی دلمون برا هم بتپه! کاری که مردم ایران در انجامش نمونه‌اند. تو سیل، زلزله و همین کرونا هم زیاد از این صحنه‌ها دیدیم.

چی بهتر از دعوت به مواسات و هوای همدیگرو داشتن؟

منم به همراه معاونینم تصمیم گرفتیم به مدت ۵ماه، یک چهارم حقوق ماهانه رو کنار بگذاریم برای داشتن سهم کوچیکی تو این همدلی.
از همه‌ی همکاران وزارتخونه هم با ارسال یک نامه دعوت کردم تا اون‌ها هم هر درصدی که می‌تونند رو کنار بگذارند تا مبلغ جمع شده رو به‌وسیله سازمان‌های مردم نهاد، برای بچه‌های محروم جنوب کرمان تبلت بخریم که از آموزش جا نمونند.

منم باید از چند نفر دعوت کنم تا این زنجیره‌ی هم‌دلی قطع نشه؛ اما این‌بار می‌خوام سنت شکنی کنم و از سلول‌های اقتصاد دیجیتال کشور دعوت کنم به این حرکت بپیوندند.
از اپراتورهای تلفن همراه(همراه اول، ایرانسل، رایتل)، شرکت‌های اسنپ، تپسی، کافه‌بازار، صبا ایده(آپارات)، تخفیفان، آسان‌پرداخت، هف‌هشتاد، به‌پرداخت ملت، دیجی‌کالا و همه‌ی شرکت‌های اکوسیستم نوآوری دعوت می‌کنم تا فارغ از تنوعی که دارند، هم‌دلی‌شان را در ایفای مسئولیت اجتماعی تحقق ببخشند؛ به هر روشی که مناسب‌تر می‌دانند و با هر واژه‌ای که می‌پسندند «هم‌دلی از هم‌زبانی خوش‌تر است»! دعوتتان می‌کنم در روزهای پیش رو برای تحقق رویاهای همه‌ی مردم ایران مبارزه کنیم و هر کدوم با کمک سازمان‌های مردم‌نهاد به یک منطقه خاص رسیدگی کنیم تا در ماه مبارک رمضان، تنها صدای ایران، همدلی باشه و #همه‌باهم، آجر به آجر #ایران_همدل و آینده روشن را بسازیم

پویش ایران همدل

رامبد جوان هم به کمپین ایران همدل پیوست

رامبد جوان نیز با انتشار پستی در اینستاگرام از پیوستن به پویش ایران همدل خبر داد

رامبد جوان نوشت :

امیدوارم که خوب باشین و از کرونا به دور.
علیرضا جان بیرانوند منو به یه کمپین به اسم #ایران_همدل دعوت کرده، که یادمون باشه توی این روزای سخت کرونا همه کنار همیم و تا اونجایی که می‌شه به همدیگه کمک می‌کنیم، من با کمال میل به این کمپین می‌پیوندم و البته من از اسفند هم به دعوت دوست عزیزم اشکان خطیبی در پویش #من_باهاتم سعی کردم در کنار اونها همین کار رو بکنیم و با بقیه رفقای هنرمند و ورزشکارمون تا جایی که از دستمون براومد، باری از روی دوش هموطن‌هامون برداریم..
واقعا الان این اسم‌ها مهم نیستن همه باید با هم و در کنار هم کمک کنیم تا شاید چند ماه دیگه زندگی به شکل سابق خودش برگرده. امیدواریم.
منم دعوت می‌کنم از دوستای عزیز که به این کمپین اضافه شن.

رامبد جوان حسن ریوندی ، بهرام رادان و احسان علیخانی را به پویش ایران همدل دعوت کرد

رضا رشیدپور چه کسانی را به پویش ایران همدل دعوت کرد؟

رضا رشیدپور در پاسخ به دعوت علیرضا بیرانوند به کمپین سایت رهبرانقلاب پیوست.

رضا رشیدپور در پاسخ به دعوت علیرضا بیرانوند، ضمن پیوستن به کمپین سایت رهبرانقلاب، از رضا گلزار، محسن چاووشی و امیر جعفری دعوت کرد.


با ایجاد موج عظیم رزمایش همدلی، افزایش کمک‌های مردمی و فعالیت‌های جهادی و اقدامات انسان‌دوستانه مردم نسبت به یکدیگر، صفحات منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری از آغاز موج دوم رزمایش همدلی به نام "ایران همدل "در ماه مبارک رمضان خبر داده و از مردم خواستند بیش از پیش در این رزمایش شرکت کرده و به همنوعان خود یاری برسانند.

علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی ایران نیز با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود از پیوستن به پویش ایران همدل خبر داده و رامبد جوان، رضا رشیدپور و آذری جهرمی را نیز به این پویش دعوت کرد.

چهره های سیاسی در کمپین ایران همدل

محمدباقر قالیباف با اعلام پیوستن خود به پویش ایران همدل، از گروه‌های جهادی و نمایندگان مردم در مجلس یازدهم دعوت کرد تا در این پویش مشارکت کنند.

او در پیام دعوت خود تاکید کرده است که با شرکت در این پویش «زنجیرۀ همدلی به تمام نقاط ایران» گسترش می‌یابد.

قالیباف همچنین با اعلام فعالیت قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در این پویش گفته است: در همین راستا ما هم که برای رزمایش همدلی برنامه‌ریزی عملیاتی کرده بودیم، با هم‌افزا کردن همۀ تلاش‌های مردمی و جهادی قرارگاه امام رضا علیه‌السلام ذیل پویش سراسری ایران‌ همدل تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا با انگیزه و توانی مضاعف در این مسیر قدم برداریم‌.

پیش از قالیباف نیز برخی چهره‌های سیاسی، ورزشی و فرهنگی به این پویش پیوسته‌اند.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter