alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
آیا ادرار شتر واکسن کرونا ویروس است ؟
0
دوشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳
ادرار شتر کرونا را درمان می کند ؟ مهدی سبیلی از مدعیان طب اسلامی از دستاورد جدیدی در مقابله با کرونا رونمایی کرد!

ادرار شتر کرونا را درمان می کند ؟

خراسان نوشت:هنوز درمان های بدون پایه و اساس تجویز شده قبلی مانند عنبرنسا (پشکل)و روغن بنفشه را فراموش نکرده بودیم که به‌تازگی شخصی مدعی شده درمان کرونا را در شتر پیدا کرده است.

ویدئویی در فضای مجازی به شکل گسترده منتشر شده که شخصی مقابل دوربین در حالی که کنار شتر ایستاده مدعی است خوردن ادرار شتر باعث تقویت سیستم تنفسی و ریه‌ها می شود و کمک می‌کند شما کرونا نگیرید.

او می‌گوید این مایع را باید روزی سه بار به مدت سه روز و ترجیحا با حرارت اولیه بخورید. او برای ادعای خودش به یک روایت دینی و یک مقاله پژوهشی در آمریکا هم استناد می‌کند.


در همین حال دیلی میل نوشت: محققان بلژیکی کشف کرده‌اند که خون شتر حاوی آنتی بادی برای مبارزه با کرونا ویروس است.

ادرار شتر، درمان کرونا

خواص درمانی ادرار شتر

نظر بهداشت جهانی در مورد ادرار شتر

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی (WHO) نه تنها درباره نوشیدن ادرار شتر توسط اعراب در عربستان به علتِ احتمال دچار شدن به بیماری کرونا هشدار داده است بلکه درباره نزدیک شدن به شترها یا نوشیدن مستقیم شیر از آن ها و یا خوردن گوشت آن ها بدون پاک کردن و خوب پختن، هشدار داده و به شدت بر ضرورت پرهیز از نوشیدن ادرار شتر تاکید کرده بود.

separator line

 ادرار شتر، کرونا

تاثیر ادرار شتر بر کرونا

ادرار شتر در اسلام

نوشیدن ادرار شتر نزد بسیاری از اعراب عربستان امروزه هم امری مرسوم بوده و خرید و فروش آن در فروشگاهها امری عادی تلقی می شود.

برخی از مردم عربستان ، ادرار شتر را داروی شفابخش می دانند که برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید می باشد.

رسم نوشیدن ادرار شتر نه فقط در روایات اهل سنت بلکه در روایاتی از اهل شیعه نیز آمده است حتی در این روایات نوشیدن ادرار گاو و گوسفند نیز بلامانع اعلام شده است!

ادرار شتر برای درمان آسم

روایاتی از این قبیل منتشر شده است از جمله :

  • شخصی از امام صادق(ع) پرسید: آیا کسی می تواند ادرار گاو را بخورد؟ فرمود: اگر برای درمان، به آن نیاز دارد، بخورد؛ همچنین ادرار شتر و گوسفند. (وسائل الشیعه، ج ۳، ص ۴۱۱, ح ۴۰۰۸)
  • سماعه می گوید: از امام صادق(ع) در مورد کسی که با نوشیدن ادرار شتر و گاو و گوسفند دردش درمان می شود, پرسیدم: آیا نوشیدن آن برای او حلال است؟ فرمود: بله, ایرادی ندارد. (وسائل الشیعه، ج ۲۵، ص ۱۱۵, ۳۱۳۶۸)
  • امام کاظم(ع) فرمود: ادرار شتر بهتر از شیر آن است. (وسائل الشیعه، ج ۲۵، ص ۱۱۴, ۳۱۳۶۴)
  • مفضّل می گوید: از امام صادق(ع) پرسیدم: ای پسر پیامبر خدا، هنگام راه رفتن، نفس تنگی شدیدی مرا می آزارد تا جایی که گاه در فاصله میان خانه ی خود و خانه ی شما، دو بار می نشینم. فرمود: ای مفضّل! برای این عارضه، ادرار شتر شیرده بخور.
  • مفضل می گوید: من از آن خوردم و خداوند، بیماری ام را زدود. (طبّ الأئمّه، ص ۱۰۳؛ بحار الانوار، ج ۶۲، ص ۱۸۲، ح ۵)

separator line

وهابیون نیز بر این باورند که نوشیدن ادرار شتر موجب سلامتی، طول عمر و افزایش روزی می شود.از این رو آنها ساعتها منتظر می مانند تا شتر ادارا کند و به ادار وی تبرک جویند.وهابیون میگویند که تبرک از بول شتر موجب افزایش بینایی و شنوایی می شود.آنها همچنین کام نوزادان خود را با ادرار شتر باز می کنند.

ابوعلی سینا در کتاب قانون که یکی از منابع مرج در علم پزشکی است به خواص ادرار شتر و گاو اشاره کرده است و از آنها برای درمان بیماری های خاص تجویز نموده است . ادرار شتر یا گاو نیز ماند زهر مار و زهر عقرب، دارای خواص درمانی می باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • bartarinha.ir
  • khabaronline.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits