alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
زمان برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه مدارس
42
چهارشنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵
زمان برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه سال 99 تاریخ دقیق امتحانات نهایی سال 99 خرداد ماه خواهد بود

تاریخ امتحانات نهایی خرداد ۹۹

زمان برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه سال 99

دلگرم اجتماعی به نقل از تسنیم : علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف برگزاری کنکور 99 اظهار کرد؛ تصمیم‌گیری درباره برگزاری کنکور بر عهده سازمان سنجش است و تصمیم قطعی را شورای سنجش و پذیرش دانشجو می‌گیرد.

وی افزود: برگزاری کنکور 99 با پایان امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم در ارتباط است و بنابراین ابتدا باید امتحانات دانش‌آموزان در پایه دوازدهم شروع و به پایان برسد تا پس از آن آزمون سراسری سال 99 برگزار شود و این مسئله تابع بازگشایی مدارس است.

.

تاریخ دقیق امتحانات نهایی 99

تاریخ دقیق امتحانات نهایی سال 99 خرداد ماه خواهد بود

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تصور می‌کنیم در ایام خرداد ماه امتحانات دانش‌آموزان را داشته باشیم، گفت: امتحانات در بخش‌ هایی از تیرماه نیز ادامه می‌یابد و آزمون سراسری بعد از پایان امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای پایه دوازدهم طبق روال هر سال، آخر اردیبهشت پایان سال تحصیلی خواهد بود و پس از تعطیلات عید فطر، امتحانات از ۱۰ یا ۱۷ خرداد آغاز و تا یک هفته از تیر ادامه خواهد داشت؛ کنکور نیز۲۰ روز پس از آخرین امتحان نهایی برگزار می‌شود.

محسن حاجی میری افزود: در صورتی که امکان برگزاری امتحانات پایانی برای پایه‌های غیر از دوازدهم وجود نداشته باشد، فعالیت دانش‌آموزان در کلاس‌های آنلاین و انجام تکالیف از شاخص‌های ارزشیابی توسط معلمان خواهد بود

مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش برنامه امتحانات نهایی کلیه رشته‌های تحصیلی را برای خرداد ‌ماه سال تحصیلی ۹۹ – ۱۳۹۸ اعلام کرد.

مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش برنامه امتحانات نهایی کلیه رشته‌های تحصیلی دوره‌های متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای)، پیش‌دانشگاهی و پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه در خرداد ‌ماه سال تحصیلی ۹۹ – ۱۳۹۸ را به شرح زیر اعلام کرد:
  1. پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه (روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد)
  2. سال سوم متوسطه رشته‌های نظری شیوه نیمسالی- واحدی (بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد)
  3. سال سوم متوسطه رشته‌های فنی و حرفه‌ای
  4. دوره پیش‌دانشگاهی (بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد)
شایان ذکر است امتحانات نهایی خردادماه ۹۹ از ۱۷ خردادماه آغاز و تا ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.

برنامه امتحانات را اینجا می‌توان مشاهده کرد.

بیشتر بخوانید : نحوه برگزاری امتحانات، از ابتدایی‌ها تا پایه دوازدهمی‌ها

حذف کنکور 99 گمانه زنی است

کمرئی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است آزمون سراسری سال 99 برگزار نشود و داوطلبان بر اساس معدل در دانشگاه‌ها پذیرش شوند؟

مطرح کرد: این موضوع را سازمان سنجش باید مشخص کند و آنچه به شکل رسمی از سوی این سازمان مطرح شود، حجت است گمانه‌زنی‌هایی درباره شروع امتحانات و برگزاری کنکور وجود دارد اما مرجع ذیصلاح برای تصمیم‌گیری سازمان سنجش است.

تاریخ دقیق کنکور 99

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم اولیه ستاد ملی کرونا دو هفته یا 20 روز بعد از پایان امتحانات پایه دوازدهم کنکور 99 برگزار خواهد شد و تا به امروز موضوعی درباره حذف کنکور و جذب دانش آموزان از طریق معدل مطرح نیست.

کوتاه تر شدن زمان یا زوج و فرد شدن آموزش‌ها

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که اگر قرار باشد مدارس باز شوند آیا می توانید فاصله ایمنی یک متر را ایجاد کنید؟ مطرح کرد :قطعاً پروتکل‌های وزارت بهداشت دارای اهمیت است

و با توجه به سخت گیری‌ها برای اینکه دانش‌آموزان در مدرسه حضور یابند، اجرای آنها دشوار است و اگر قرار باشد آموزش و پرورش به دلیل اضطرارهایی که به وجود می‌آید دانش‌آموزان را در فضای آموزشی داشته باشد

نمی‌توانیم در کلاس درس 35 متری با 30 یا 35 دانش‌آموز فاصله ایمنی را رعایت کنیم بنابراین رویکردها برای حضور دانش‌آموزان باید تغییر کند یعنی زمان آموزش کوتاهتر و به زوج و فرد شدن آموزش‌ها بیاندیشیم.

اجرای پروتکل‌های بهداشتی در شرایط فعلی مدارس دشوار است

وی بیان کرد: معلمان نیز از شهرهای مختلف برای آموزش تامین می‌شوند ممکن است در یک شهر وضعیت‌سفید باشد اما معلمان از شهرهایی بیایند که وضعیت زرد یا قرمز است

بنابراین برای بازگشایی مدارس به تمام جزئیات توجه داریم اما اجرایی کردن پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت در شرایط فعلی که مدارس کشور دارند دشوار است.

کمرئی درباره بازگشایی مدارس در استان‌هایی که وضعیت آنها سفید بوده و عاری از خطر هستند، گفت: تا به امروز دستوری برای بازگشایی مدارس نداشتیم

و رئیس‌جمهور امروز گفت اگر شرایط پایدار وجود دارد به سمت آموزش حرکت کنید اما آموزش و پرورش درباره آغاز فعالیتها حکمی را نداشته و تابع تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا است،

وضعیت سفید استان‌ها برای وزارت بهداشت مشخص است و باید آن را به آموزش و پرورش ابلاغ کنند تا متناسب با آن پروتکل‌های مورد نیاز اجرایی شود.

پایان آموزش در بسیاری از کشورها

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در واکنش به سخنان یکی از دانش آموزان دوره متوسطه اول که گفته بود نتوانسته است از آموزش‌های مجازی استفاده کند، عنوان کرد: در همکاری با شبکه چهار و آموزش سیما تا به امروز 838 برنامه مشترک تلویزیونی تهیه شده

و از 10 اسفند آن را دنبال کردیم که معادل 419 ساعت برنامه است، دانش‌آموزان زیادی از آن بهره گرفته‌اند و مجموعه‌ای از آموزش‌ها به صورت تلویزیونی، مجازی و ارسال جزوه برای دانش آموزان در دستور کار است.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر مدارس باز شوند چگونه پنج هفته به زمان آموزش‌ اضافه می‌شود؟ مطرح کرد: هم اکنون در شرایط اضطرار هستیم که اقتضائات خود را دارد در بسیاری از کشورها آموزش را به نهایت رسانده‌اند، ما نیز بر اساس اقتضائات بهترین تصمیم را که به صلاح دانش آموزان است اتخاذ می‌کنیم.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (42 رای)  
۴ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
ناشناس | ۷ ماه پیش
سلام من از اهل تبریز هستم و نهم رو میخونم.اینجا وضعیتش قرمزه سلامتی از درس مهم تره یعنی چی که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید بیایید به مدرسه اگه اونجوری بود چرا پس پنج ماه مدرسه ها رو تعطیل کردید دیگه اون وقتم میگفتید که آقا بهداشتتون رو رعایت کنین بیاین.مادرم منو نمیزاره به سر محله در بیام اونوقت شما میگید که بیا تو مدرسه امتحان بده.
اگه قرار باشه ما به مدرسه بریم چرا پس بقیه نمیرن.خودشم امتحانات الان نهایی نیست که بهانه داشته باشین که.
من پیاده به مدرسه میرم اگه یه شخص کرونا داشته باشه و به صورت من عطسه کنه چی میشه ها؟
باید مدرسه هارو تعطیل کنین.
0
1
Erfan | ۸ ماه پیش
اقای حاجی میرزایی الان ۳۰ درصد از دانش‌اموزان دسترسی به تلفن هوشمند ندارن چطور میخواین امتحان بگیرید از اون گذشته هیچ خانواده‌ای نمیاد بچه‌شو بفرسته تو دل بیماری .اگه حتی شما هم بگید امتحان برگزار میشه هیچ کس برای امتحان نمیاد .پیشنهاد میکنم بر‌اساس نمرات نوبت اول و مستمر نمره بدید و خودتون رو الکی خسته نکنید
0
4
بی نام | ۸ ماه پیش
سلام عرض ادب اگه مدارس باز شن جاهایی که وضیت سفیده قرمز میشن و کسی نمیزاره بچه هشون به مدرسه بره
0
6
امیررضا | ۸ ماه پیش
سلام و عرض ادب خدمت شما. کاش لاعاقل امتحانات نهایی رو بندازین به بعد ماه رمضان یعنی بعد ۴ خرداد و از اولش شروع نکنین و بعد از ماه مبارک رمضان هم یکم دیگه هم وقت بدین دانش آموزان به خودشان بیایند چون هممون مسلمونیم و روزه میگیریم خواهشا یکم دیگه هم وقت بدین و فاصله بیاندازین . من با کنکور کاری ندارم که حذف بشه یا نشه اما امتحانات نهایی رو یکم بعد ماه مبارک رمضان بیاندازین لطفا ،از شما خواهش میکنم به صحبت های بنده حقیر هم توجه داشته باشین .کنکورم که معلومه تقریبا اوایل مرداد یا اواخر تیره .به امید خدا همه مون از این آزمون سخت الهی که نامش کرونا هست سالم و سربلند بیرون بیایم .
1
2
hits