alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
پیرمردی که پول نداشت پنیر بخرد کیست
1
یکشنبه, ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ۱۱:۲۲
پیرمردی که پول نداشت پنیر بخرد کیست

پیرمردی که پول نداشت پنیر بخرد

ویدئویی از پیرمردی دستفروش منتشر شد که در آن گفته بود در کنار مترو دستفروشی می کند و نتوانسته برای بچه هایش پنیر بخرد !

برخی فعالین به کمک او شتافتند و برای بچه های او پنیر خریدند !!

طی روز‌های گذشته و پس از اجرای طرح‌های محدودیت مشاغل و رفت‌وآمد، به منظور مقابله با ویروس کرونا، کسب و کار بسیاری از مردم ایران دچار مشکل شد.

دولت در همین رابطه نیز سعی کرد که با بسته‌های حمایتی مالی و معافیت‌هایی برخی از اقشار کم درآمد و کسب‌وکار‌های ضعیف را حمایت کند.

به عنوان مثال در روز‌های گذشته ویدئویی از یک پیرمرد دستفروش در کنار ایستگاه متروی محمدیه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که با ابراز نارضایتی از این وضعیت، عنوان می‌کرد توانایی خرید حتی یک «پنیر» را هم ندارد. پلیس به من می‌گوید برو خانه. اگر بروم خانه چی بخوریم؟


متن منتشر شده در فضای مجازی پیرامون این ماجرا به این شکل بود : درددل های دردناک یک پدر با شرف وقتی از او می پرسند چرا در قرنطینه نمانده ای؟
دو رووزه بچه هایش می گویند برایمان پنیر بخر اما او هر شب دست خالی به خانه برمی گردد
واقعا چاره افرادی که زندگی شان را با دستمزد روزانه و روزمزدی می گذرانند چیست؟ چرا هیچ شخص‌یا ارگانی جواب قاطعانه و قانع کننده ای به این قشر از مردم نمی دهد؟
همین جا از خود مخاطبان می پرسیم: تعطیلی و قرنطینه و از خانه بیرون نیامدن چه تاثیری بر اقتصاد و وضعیت معیشت زندگی شما گذاشته است؟ برای ما درددل هایتان را کامنت کنید

این ویدئوی ناراحت کننده به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پیچید و سر از صفحات سلبریتی‌ها نیز درآورد. حتی عده‌ای با انتشار کارت ملی و شماره حساب این پیرمرد از مردم خواستند که به این پیرمرد کمک مالی کنند و ظاهرا مبالغ قابل توجهی نیز جمع آوری شد.

اما واقعیت ماجرای پیرمرد دستفروش

دختر پیرمرد دستفروش وایرال شده در شبکه‌های اجتماعی که ظاهرا مردم تا دیروز ٢٠٠ میلیون تومان بهش کمک کردن، میگه پدرم سالهاست با ما زندگی نمیکنه. میگه چرا سریع احساساتی میشین و نباید تحقیق کنین؟

این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits