دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
مرز مهران باز شد
0
یکشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۱۳
بنابر اعلام گمرک ایران مرز مهران که از مدتی قبل از سوی عراق بسته شده بود، امروز صبح باز شده است. بر اساس اعلام صورت گرفته از امروز همزمان به ۱۱ اسفندماه نخجوان مسافری از ایران(مرزهای جلفا، پلدشت) را به‌مدت دو هفته پذیرش نخواهد کرد.

مرز مهران بازگشایی شد

در مدت اخیر به دلایل متفاوتی از جمله مسایل مربوط به شیوع ویروس کرونا و یا اختلاف نظرهایی که وجود داشت برخی مرزهای ایران و عراق بسته و یا تردد در آن با مشکلاتی مواجه بود که مرز مهران نیز چنین وضعیتی داشت.

گرچه عراقی ها گفته بودند که دو هفته ای طول می کشد تا این مرز باز شود آخرین اطلاع دریافتی از مسئولان گمرک ایران از این حکایت دارد مرز مهران ساعت ۹ صبح امروز باز شده و کامیون های عراقی در حال تردد و بارگیری کالا از گمرک ایران هستند.

به گفته لطیفی- سخنگوی گمرک ایران- در حال حاضر عراقی ها تجهیزات پزشکی را در مرز مستقر کرده و روال معمول را از سر گرفته اند، اکنون هیچ مشکلی در مرز مهران وجود نداشته و روال عادی از سر گرفته شده است.

وی در مورد سایر مرزهای ایران و عراق نیز گفت که اکثر مرزها باز است و ورود کالا به این کشور مشکلی ندارد.

شرایط نخجوان برای ورود مسافر و کالا از ایران

اما این مقام مسئول در ادامه در گمرک ایران به ابلاغ جدید مسئولان جمهوری نخجوان در رابطه با کالا و مسافر ایرانی اشاره کرد.

وی توضیح داد: بر اساس اعلام صورت گرفته از امروز همزمان به ۱۱ اسفندماه نخجوان مسافری از ایران(مرزهای جلفا، پلدشت) را به‌مدت دو هفته پذیرش نخواهد کرد.

لطیفی یادآور شد: بنابر اعلام جمهوری نخجوان، کامیونهای ترک اجازه تردد از خاک نخجوان برای رفتن به ترکیه را ندارند و صرفاازطریق گمرک بازرگان باید از ایران خارج شوند اما صادرات با کامیون ایرانی به مقصد نخجوان فعلا بلامانع است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • isna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter