دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۷ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
ثبت نام سفر نوروزی کربلا

پیش ثبت‌ نام عتبات نوروزی آغاز شد

ثبت نام سفر نوروزی کربلا
2
چهارشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۷
اگر متقاضی تشرف به عتبات عالیات برای نوروز سال 99 هستید این مطلب را با دقت مطالعه و مشاهده فرمایید ....

ثبت نام سفر نوروزی کربلا 99

دلگرم: پیش‌ ثبت‌نام عتبات نوروز 99 از صبح چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه آغاز شد.

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت کشور با اعلام زمان پیش ثبت نام عتبات نوروزی جزئیات ثبت نام در سایت عتبات برای سفر نوروزی کربلا در سال 99 را ارائه داد.

ثبت نام در سامانه عتبات

متقاضیان سفر نوروزی کربلا برای سال 99 می توانند در سامانه عتبات ثبت نام کنند

زائران محترم عتبات نوروز 99 که تمایل به سفر به کربلا در نوروز 99 را دارند می توانند در دوره 24 اسفند 98 تا 30 فروردین سال 99 وارد سایت عتبات به نشانی http://atabat.haj.ir شوند و با رعایت موارد مذکور ثبت نام کنند

آخرین مهلت ثبت نام عتبات نوروز 99

آخرین مهلت ثبت نام عتبات نوروزی برای سال 99 ، 16 روز جمعه 25 بهمن ماه 98 است

مشاهده نتایج قرعه کشی سفر نوروزی کربلا 99

سازمان حج و زیارت اطلاعیه ای پیرامون نتایج قرعه کشی سفر نوروزی کربلا در سال 99 ارائه داد که به شرح ذیل است :

اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص ثبت نام اینترنتی عتبات عالیات
(کاروانهای اعزامی از تاریخ 98/12/24 لغایت 99/01/30 )
متقاضیان محترمی که در پیش ثبت نام عتبات عالیات شرکت نموده اند می توانند از ساعت 9 روز سه شنبه 98/11/29 به سایت پیش ثبت نام مراجعه و با وارد نمودن کد رهگیری و کد ملی خود از نتایج قرعه کشی مطلع گردند.
توضیح اینکه ثبت نام قطعی در کاروانها از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 98/12/06 شروع خواهد شد و پذیرفته شدگان می توانند بر اساس اولویتهای خود به بخش ثبت نام سایت ( لینک قطعی کردن ثبت نام) مراجعه و یا با حضور در دفاتر مجاز زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت، کاروان و تاریخ اعزام خود را تعیین نمایند.
ضمناً قرعه کشی بصورت گروهی انجام شده و برای هر گروه یک اولویت تعیین شده است.

 • اولویتهای ( 1 و 2) از ساعت 9 صبح روز سه شنبه مورخ 98/12/06
 • اولویتهای (3 و 4) از ساعت 10 صبح روز سه شنبه مورخ 98/12/06
 • اولویت (5 و 6) از ساعت 11 صبح روز سه رشنبه مورخ 98/12/06
 • اولویت (7) از ساعت 13 روز سه شنبه مورخ 98/12/06 اولویت (8) از ساعت 14 روز سه شنبه مورخ 98/12/06

پیش ثبت‌ نام عتبات نوروزی آغاز شد

برای مشاهده نتیجه قرعه کشی اطلاعات فوق را در جدول درج شده در سایت ثبت نام سفر نوروزی کربلا درج کنید و نتیجه را مشاهده کنید

separator line

روش های ثبت نام عتبات نوروزی

متقاضیان عتبات نوروز 99 میتوانند به دو روش ثبت نام کنند

 1. پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 10 نفره (ثبت‌نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 10 نفر است)
 2. پیش ثبت‌نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت‌نام در این روش باید حتماً 35 نفر کامل باشد)
توجه مهم: افرادی که مبادرت به ثبت نام 35 نفره می‌کنند در صورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از گروه خارج شوند (گروه جدید تشکیل دهند) و تعداد نفرات گروه به کمتر از 25 نفر تقلیل یابد؛ گروه قبلی حذف و در قرعه‌کشی شرکت داده نخواهد شد.

توجه: فقط 15درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (گروههای 35 نفره) می باشد، لذا پیشنهاد می شود برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروههای حداکثر تا 7 نفره ثبت‌نام کنید.

نکاتی برای ثبت نام عتبات نوروزی

تذکرات مهم

 1. هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج گردد.
 2. هر نفر فقط یکبار و در یک گروه می تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام نماید و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
 3. کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.
 4. تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج شود.
 5. کد ملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت شود.
 6. پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی نمودن پیش ثبت‌نام خود اقدام نمائید. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام نمائید.
 7. پس از قطعی نمودن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد، این شماره را یادداشت نموده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری فرمائید.
 8. با توجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروانها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.
 9. در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت‌نام شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می گردد.
 10. قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید.
 11. پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (جمعه 25/11/98) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی باشد.
 12. داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه تا تاریخ اعزام ضروری است.
 13. فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی، میسر نمی باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
 • منبع
 • tasnimnews.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter