انسولین در مشهد سهمیه بندی شد

۱,۲۲۸
۰
۰
چهارشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸
مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سهمیه بندی انسولین در مشهد خبر داد و جزئیات آن را تشریح کرد ....
انسولین در مشهد سهمیه بندی شد

کاهش سهمیه انسولین ؟

سهمیه بندی انسولین در مشهد

دلگرم: علی روحبخش مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه "بعضی از بیماران انتظار دارند با نسخه خود انسولین دو تا سه ماه آینده را هم دریافت کنند"، گفت: انسولین وجود دارد، ولی داروخانه‌ها آن را مدیریت می‌کنند و کمتر از آن چیزی که در نسخه پزشک است، در اختیار مردم قرار می‌دهند تا بتوانند این دارو را در اختیار تمام بیماران قرار دهند که انتظار داریم مردم شرایط را درک کنند تا شرایط به روال قبل بازگردد.

او ادامه داد: محموله‌ های خوبی رسیده و در سطح مشهد توزیع شده است که فکر می‌کنم اوضاع کم‌کم بهتر خواهد شد و مردم بتوانند داروهایشان را به‌طور کامل تامین کنند.

بیشتر بخوانید : نحوه تزریق انسولین چگونه است،آشنایی با روش های تزریق انسولین

مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مهم‌ترین کانال اطلاع‌رسانی از داروخانه‌های منتخب را تمامی داروخانه‌های سطح شهر بیان کرد و گفت: این بدین معنا نیست که داروخانه‌های دیگر را محروم کرده‌ایم ولی ۱۰۰ داروخانه در سطح شهر سهمیه ویژه‌ای دارند.

روحبخش تبادلات مالی و تحریم‌ها را باعث اختلال در این حوزه عنوان کرد و افزود: با توجه به مصرف بالای انسولین به محض یک وقفه کوتاه در بازار، موجودی به صفر خواهد رسید، ولی بدین معنا نیست که اصلاً این دارو وجود نداشته باشد و این موضوع به‌زودی رفع خواهد شد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم