alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۶ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
داوطلبان انتخابات مجلس
0
سه شنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۸
۲ هزار و ۳۴۵ داوطلب نمایندگی مجلس تا ساعت ۱۴ روز سه شنبه ( ۱۳آذر) نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۲۷۰ نفر زن هستند....

اسامی ثبت نام کنندگان نمایندگی مجلس 98

دلگرم: نام نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز سوم در حالی ادامه دارد که نماینده مجلس اول، چهارم و پنجم شورای اسلامی امروز برای داوطلبی نمایندگی ثبت نام کرده است.

مسن ترین نامزد انتخابات مجلس

کامل عابدین زاده

به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در وزارت کشور، «کامل عابدین زاده» که تنها یک سال با سن قانونی برای ثبت نام در انتخابات مجلس فاصله دارد، در صورت تایید صلاحت، مسن‌ترین نامزد انتخابات مجلس یازدهم خواهد بود.

عابدین زاده که از حوزه خوی در این دوره از انتخابات مجلس داوطلب شده است، درباره اینکه از کدام حزب شرکت کرده است، گفت: شما اگر به قانون اساسی مراجعه کنید نامی از حزب و جناحی نیامده است من براساس اصل قانون اساسی در انتخابات شرکت کرده ام.

وی درباره اینکه چه ضرورتی برای داوطلبی مجلس بعد از اینهمه سال احساس کرده اید، اظهار داشت: نمی خواستم بیایم مردم به من فشار آوردند و اصرار کردند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به شفافیت در هزینه انتخاباتی کاملا معتقد بود و گفت: در سه دوره ای که در مجلس بودم درمجموع ۲۵ میلیون تومان هزینه کردم و در دوره اول هزینه انتخاباتی نداشته ام. بیشترین هزینه انتخاباتی دور پنجم بود که هواداران کمی شلوغ کردند.

عابدین زاده با بیان اینکه به دلیل فنی بودن رشته اش به کمیسیون‌هایی مرتبط با رشته تحصیلی خود یعنی مهندسی الکترونیک می‌رود، به ایرنا گفت: در دوره‌های دوم و سوم پزشکان به من اجازه ثبت نام ندادند و می گفتند ممکن است ناراحتی دوره ساواک عود کند.

separator line

نامزدهای نمایندگی مجلس تهران

 • علیرضا دهقان گوینده خبر ورزشی و نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی هم امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور داوطلب نمایندگی مجلس شد.
 • دهقان که به صورت مستقل وارد شده است، درباره علت حضورش در این دوره پس از دو دوره وقفه اظهار کرد: دوره حساسی است مجلس این دوره طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید توانمندی‌های لازم را داشته باشد. باید این دوره مجلسی پاک، قوی و سالم داشته باشیم که وابسته به ثروت نباشد تا ۱۴۰۰ دولت قوی شکل بگیرد.
 • حجت الاسلام رحمت الله بیگدلی عضو شورای مرکزی و رئیس دفتر سیاسی حزب جمهوریت اسلامی و سید ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین از جمله افرادی بودند با حضور در وزارت کشور داوطلب نمایندگی دوره یازدهم مجلس از حوزه انتخابیه تهران شد.
 • ارسلان فتحی پور نماینده پیشین مجلس نیز نامزد نمایندگی مجلس تهران شدند
 • زهره الهیان نماینده تهران در دوره هشتم
 • علیرضا رحیمی نماینده تهران
 • محمد سلیمانی عضو جبهه پایداری وزیر ارتباطات پیشین از حوزه انتخابیه تهران،
 • محمد حسن طریقت منفرد وزیر پیشین بهداشت دهم از حوزه انتخابیه تهران
 • علی خضریان عضو جبهه پایداری از حوزه انتخابیه تهران هم امروز با حضور در ستاد انتخابات ثبت نام کردند.

separator line

نامزدهای نمایندگی عسلویه و کنگان

عسکر جلالیان نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی هم با حضور در وزارت کشور برای حوزه انتخابیه عسلویه و کنگان نام نویسی کرد. وی دور هشتم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم دیر، کنگان و جم در مجلس بود.
نصرالله جهانگرد دیگر چهره ای بود که پیش از ظهر امروز داوطلب نمایندگی از حوزه انتخابیه تهران شد. وی رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور در دولت یازدهم بود و تا خرداد ۹۸ به عنوان معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات فعالیت می کرد.ع

نامزدهای نمایندگی کرمانشاه

 • حجت الله دمیاد استاندار اسبق کرمانشاه
 • سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه،

نامزدهای نمایندگی کهنوج

 • حجت الاسلام محمدرضا امیری کهنوجی نماینده کهنوج در دوره های هشتم و نهم هم از دیگر افرادی بودند که امروز با مراجعه به ستاد انتخابات کشور داوطلب انتخابات مجلس شدند.

به گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ۲ هزار و ۳۴۵ داوطلب نمایندگی مجلس تا ساعت ۱۴ روز سه شنبه ( ۱۳آذر) نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۲۷۰ نفر زن هستند.
این در حالی است که مهلت نهایی ثبت نام، شنبه ۱۶‌آذرماه است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
 • منبع
 • irna.ir
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits