دستگیری ۱۲ قاچاقچی با ۴۳۸ کیلو زعفران تقلبی در مشهد

۱,۳۰۶
۱
۰
یکشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۲۶
سردار حسن مهری، فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از کشف زعفران تقلبی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد خبرداد.
دستگیری ۱۲ قاچاقچی با ۴۳۸ کیلو زعفران تقلبی در مشهد

دستگیری ۱۲ قاچاقچی با ۴۳۸ کیلوگرم زعفران تقلبی در مشهد

سردار حسن مهری گفت: در پی کشف یک بسته ۱۱ کیلویی زعفران تقلبی در اسفند ماه سال گذشته، کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص در دستور کار پلیس فرودگاه قرارگرفت و با تلاش همکاران در پلیس فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و بعد از ۹ ماه اقدامات اطلاعاتی ۱۲ نفر متهم بازداشت و از آنان ۴۳۸ کیلو زعفران تقلبی کشف شد.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور در خصوص چگونگی اقدام متهمان در به فروش رساندن زعفران های تقلبی در بازارکشور اظهار کرد: متهمان زعفران های تقلبی را از کشور هند به امارات و از امارات به جنوب کشور وارد و پس از مخلوط کردن با زعفران اصلی به قصد فروش روانه بازارهای استان خراسان می‌کردند.

مهری تصریح کرد: متهمان دستگیر شده ۲۰کیلوگرم زعفران تقلبی را با یک کیلو گرم زعفران اصلی مخلوط و پس از بسته بندی روانه بازارهای مصرفی می‌کردند.

وی در خصوص نوع و جنس زعفران های تقلبی توضیح داد: مواد مکشوفه اصلا زعفران نبوده و نوعی الیاف مصنوعی با شکل ظاهری شبیه به زعفران است که غیر خوراکی بوده و مصرف انسانی ندارد.

مهری در ادامه تاکید کرد: از وزارت بهداشت و تمام متولیان امر خواهش داریم که به منظور جلوگیری از فروش هرگونه کالای خوراکی تقلبی در بازارهای مصرفی کشورکه با سلامت جامعه در ارتباط است نسبت به راستی آزمایی سلامت کالاهای قابل ارائه نظارت بیشتری داشته باشد.

براساس گزارش سایت پلیس، فرمانده پلیس فرودگاه های کشور با اعلام اینکه سر شبکه این باند دستگیر شده در خارج از کشور می باشد، تاکید کرد: پیگیری برای دستگیری مجرمان از طریق پلیس اینترپل در دستور کار قرار دارد.

وی خطاب به تمام کسانی که قصد انجام اعمال مجرمانه خود، از مسیر هوایی و فرودگاه را دارند، هشدار داد: ماموران پلیس فرودگاه اجازه نخواهد داد منفعت طلبان و سودجویان اقتصاد کشور و سلامت مردم را به خطر انداخته و با آنان به شدت برخورد خواهد کرد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم