alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
تعداد تلفات آنفلوآنزا
1
یکشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۱۸
معاون بهداشت وزیر بهداشت ضمن اعلام تعداد بیماران مبتلا به آنفولانزای جدید از تعداد کشته شدگان این ویروس پرده برداری کرد ....

فوتی های آنفولانزای جدید در ایران

دلگرم : معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: طبق آخرین گزارشی که به دست ما رسیده، طی یک هفته از دوم تا هشتم آبان ماه، ۲۷۳ نفر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا در ایران در بیمارستان بستری شده اند

معاون بهداشت وزیر بهداشت ضمن اشاره به موارد بروز و همچنین فوتی‌ های انفلوآنزا طی هفته گذشته و تاکید بر لزوم رعایت موازین بهداشتی، در عین حال گفت: این موج از بیماری، حدود دو هفته دیگر ادامه می‌یابد و ممکن است طی این مدت شدیدتر هم شود، اما بعد از دو هفته فروکش خواهد کرد.

دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه مراسم روز جهانی ایدز، در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین وضعیت بروز و درمان آنفلوانزا در کشور، گفت: طبق آخرین گزارشی که به دست ما رسیده، طی یک هفته از دوم تا هشتم آبان ماه، ۲۷۳ نفر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا در بیمارستان بستری شده اند. همچنین ۱۳۰۰ نفر به دلیل بیماری‌های تنفسی به مراکز بستری و سرپایی مراجعه کرده اند.

تعداد فوتی های آنفولانزای جدید

وی افزود: متاسفانه طی این یک هفته ۱۹ نفر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا فوت شده‌اند که البته همه افراد فوتی یا بستری شده، مبتلا به بیماری زمینه‌ای اعم از بیماری های تنفسی، قلبی، سرطان و... بوده اند.
داروی آنفلوآنزا تامین است


وی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره وضعیت تامین داروی آنفلوآنزا نیز گفت: از نظر تامین دارو هیچ مشکلی در سطح کشور نداریم. در عین حال چهارشنبه هفته گذشته دستوری را به سراسر کشور صادر کردم مبنی بر اینکه حتی بیمارستان های خصوصی که بیمار مبتلا به آنفلوانزا دارند، با معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی ارتباط گرفته و دارو در اختیارشان قرار گیرد. یعنی علاوه بر توزیع دارو در بیمارستان های دولتی، در این بیمارستان های خصوصی هم دارو توزیع می‌کنیم.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم پیشگیری و رعایت بهداشت گفت: افراد مبتلا از دست دادن، روبوسی کردن و حضور در جمع بپرهیزند. همچنین شست و شوی مداوم دست‌ها بسیار مورد تاکید است.

ادامه این موج آنفلوآنزا تا دو هفته آینده

رئیسی همچنین گفت: این موج حدود دو هفته دیگر ادامه می‌یابد و ممکن است طی این مدت شدیدتر هم شود، اما بعد از دو هفته فروکش خواهد کرد

مرگ یک مادر باردار در شادگان به علت آنفلوآنزا

یس دانشکده علوم پزشکی آبادان از مرگ دو بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در آبادان و شادگان خبر داد و بر لزوم تزریق واکسن این بیماری در گروه‌های پرخطر به ویژه زنان باردار تاکید کرد.

دکتر شکرالله سلمان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اپیدمی آنفلوآنزا هر ساله در فصل پاییز رخ می‌دهد و این موضوع طبیعی است اما بروز این بیماری شدت و ضعف دارد.

وی افزود: در حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز مانند سایر نقاط کشور، امسال اپیدمی آنفلوآنزا رخ داده که البته در حال حاضر این بیماری رو به فروکش است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه تعداد موارد مرگ ناشی از آنفلوآنزا در حوزه این دانشکده در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش زیادی نیافته است، گفت: سال گذشته یک مورد مرگ به دلیل آنفلوآنزا در حوزه شهرهای تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان رخ داد و در سال جاری دو مورد مرگ به دلیل آنفلوآنزا داشته‌ایم.

سلمان‌زاده ادامه داد: فوت‌شدگان به دلیل بیماری آنفلوآنزا در سال جاری یک مادر باردار در شادگان و یک مرد در آبادان بوده‌اند.

وی تصریح کرد: همیشه توصیه می‌کنیم که مادران باردار حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند اما متاسفانه این زن باردار برای تزریق واکسن اقدام نکرده بود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: برخی اوقات تبلیغات سوئی علیه واکسن آنفلوآنزا می‌شود و عنوان می‌شود که این واکسن برای زنان باردار مضر است در حالی که مادران باردار باید این واکسن را تزریق کنند و این واکسن هیچ خطری برای زنان باردار ندارد.

سلمان‌زاده تصریح کرد: کودکان زیر سه سال، افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار، افراد دارای نقص ایمنی، بیماران مزمن داخلی، دیابت، قلبی و عروقی، کلیوی و کبدی، افرادی که به صورت مزمن آسپرین مصرف می‌کنند و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه اپیدمی آنفلوآنزا در حال فروکش است اما این بیماری در طول سال وجود دارد و تنها به شکل اپیدمی مانند این فصل نیست.

separator line

بیشتر بخوانید

قیمت جدید واکسن آنفلوآنزا + جزئیات دقیقاین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • isna.ir
 • entekhab.ir
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits