دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۱ میلادی
واکنش رئیس دفتر رئیس‌جمهور به کشته شدن ابوبکر البغدادی
0
سه شنبه, ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۹:۳۰
رئیس دفتر رییس جمهور گفت: مادامی‌که آمریکا و برخی کشورهای منطقه از گروه های تروریستی استفاده ابزاری می کنند تفکر و اندیشه تروریسم خشک نخواهد شد.

واکنش رئیس دفتر رئیس‌جمهور به خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی

محمود واعظی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود با عنوان "حاشیه‌ای بر خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی" نوشت:

«مبارزه با تروریسم از سوی هر کشوری که باشد اقدامی موجه است ولی به اعتراف مقامات آمریکایی، گروه تروریستی داعش توسط خود آمریکا شکل گرفت و تا زمانی که در راستای منافع آن کشور به انجام ترورهای کور و جنگ افروزی در منطقه مشغول بود مورد حمایت قرار داشت.

اکنون که منافع آمریکا از سوی این گروه خود ساخته در معرض خطر قرار گرفته مدعی شده اند طی یک برنامه پیچیده نفر گروه اول داعش را نابود کرده اند.

ولی این امر هرگز موجب پاک کردن اصل فساد نمی شود. هر چند امروز چیزی به نام داعش (دولت اسلامی عراق و شام) وجود ندارد و گروه های تروریستی منتسب به آن بسیار ضعیف و کم تحرک شده اند اکنون این سوال مطرح است که چرا بن لادن و بغدادی هر دو در آستانه انتخابات آمریکا کشته می شوند تا از آن به عنوان یک برگ برنده در انتخابات مورد استفاده قرار گیرد.

کشته شدن ابوبکر بغدادی به عنوان یک تروریست تبهکار که جنایات بزرگی را مرتکب شده است اقدامی مثبت به شمار می آید ولی فعالیت های جنایتکارانه این گروه زمانی پایان می یابد که کشورهای حامی آنان دست از حمایت‌های مالی و تسلیحاتی آنان در جهت منافع خود بردارند.

بدیهی است تا زمانیکه که آمریکا و برخی از کشورهای منطقه از گروه های تروریستی استفاده ابزاری می کنند تفکر و اندیشه تروریسم خشک نخواهد شد».این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • isna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits