حذف عوارض خروج از کشور برای ایام اربعین ۹۸

۱,۴۳۶
۱
۰
سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 کل کشور زائران اربعین 98 که از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از ایران خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف خواهند شد.
حذف عوارض خروج از کشور برای ایام اربعین ۹۸

عوارض خروج از کشور برای اربعین ۹۸

دلگرم : مهدی جمالی‌نژاد در نشست ستاد اربعین استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری‌ها برای بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین اظهار داشت : قدمت مرز خسروی، دارا بودن زیرساخت های مناسب و راه‌های مواصلاتی مطلوب و وجود شهر‌های متعدد بافاصله کم در مسیر این مرز از جمله دلایلی است که بازگشایی خسروی را بااهمیت کرده است.

وی افزود: با حذف روادید برای زوار ایرانی اربعین قاعدتا شاهد حضور جمعیت بیشتر زوار در مرز‌های کشور خواهیم بود که این موضوع نیاز دارد تا مسئولان استان نسبت به اتخاذ تدابیر لازم برای خدمت به زوار اقدام کنند.

رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین خواستار پیگیری مسئولان استان برای همکاری استان‌های معین و شهرداری تهران شد و گفت: وزارت کشور هم این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

جمالی‌نژاد همچنین اسکان و تغذیه زائران را جزو مهمترین دغدغه‌ها برشمرد و بیان داشت: مسئولان استان باید توجه کافی به مواردی همچون یمن سازی راه ها، محصور کردن پارکینگ ها و شماره گذاری جای پارک، تقویت زیرساخت های شهر قصر شیرین، تامین کافی سرویس های بهداشتی، ایجاد توقف گاه های مناسب در مسیر‌های منتهی به مرز خسروی برای استراحت زائران و... داشته باشند.

وی تصریح کرد : زیرساخت‌های ایجاد شده در مرز نباید به صورت موقتی باشد و موکب ها و توقفگاه ها باید به صورت دائمی باشد و از آن‌ها بیشترین بهره‌برداری صورت گیرد.

رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین ادامه داد : وزارت کشور ۱۲۵ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های اربعین اختصاص داده که بخشی از آن تخصیص یافته و پرداخت مابقی در دستور کار است.

بیشتر بخوانید :

اربعین (چهلم امام حسین) ۹۸ در عراق چه روزی است ؟

چگونه اربعین ۹۸ بدون پاسپورت (گذرنامه) به کربلا برویم ؟

خبر خوب برای مشمولان متقاضی سفر به عتبات عالیات در اربعین ۹۸

جزئیات سفر مشمولان غایب در اربعین ۹۸

جزئیات سفر اربعین ۹۸ برای دانشجویان مشمول

هزینه کاپوتاژ خودرو در اربعین ۹۸


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم