غیبت دانش آموزان و فرهنگیان برای اربعین ۹۸ موجه است !

۱,۴۳۱
۱
۰
سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت مدارس در استان‌های مرزی جهت اسکان زائران اربعین، گفت: اگر مدرسه ای برای اسکان زائران در این یک هفته پیش بینی شده باشد، حتما رئیس آموزش و پرورش تدبیر کرده است و کلاس های درس تعطیل نمی شود و اگر به اجبار مدرسه ای تعطیل شود حتما کلاس‌های جبرانی پیش بینی خواهد شد.
غیبت دانش آموزان و فرهنگیان برای اربعین ۹۸ موجه است !

غیبت موجه دانش آموزان و فرهنگیان در اربعین 98

دلگرم : معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت : غیبت یک هفته ای دانش‌آموزان و فرهنگیان برای پیاده روی اربعین موجه است.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش درباره برنامه آموزش و پرورش برای پیاده روی اربعین، اظهار کرد : پیاده‌روی اربعین به عنوان بزرگترین اجتماع سیاسی، اجتماعی و دینی و جایگاه بین المللی که دارد، برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد : در این راستا نگاه دیگری هم آموزش و پرورش دارد که پیاده روی اربعین را بزرگترین و جامع‌ترین موقعیت تربیتی می‌داند لذا رویکردمان هم تشویق به حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان و هم تمهید مقدمات حضور آنهاست و همچنین مشارکت در پشتیبانی‌هایی که دانش‌آموزان و فرهنگیان در این راستا می‌توانند انجام دهند.

کاظمی از برپایی موکب‌هایی توسط تشکل‌های دانش‌آموز در مسیر پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، بسیج دانش‌آموزی و سازمان دانش‌آموزی در این ایام موکب‌هایی را برپا می‌کنند.

وی با اشاره به حضور فرهنگیان و دانش آموزان در پیاده روی اربعین، تصریح کرد : یکی از کار‌های مهمی که با تأکید وزیر آموزش و پرورش، امروز در این مصاحبه به همکارانم در سراسر کشور ابلاغ می‌کنم، همکاری با دانش‌آموزان و فرهنگیانی است که پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: از مدیران مدارس می‌خواهم که این موضوع را به عنوان بخشنامه تلقی کنند و غیب دانش آموزان را با همکاری خانواده ها در این یک هفته، موجه قلمداد کنند؛ البته دانش‌آموزان هم قول خواهند داد که با همت بلند و تلاش مضاعفی که بعد از پیاده‌روی اربعین خواهند داشت، عقب‌ماندگی‌های درسی خود را جبران کنند.

وی تأکید کرد : فرهنگیان هم هیچ دغدغه‌ای ندارند و مدیران مدارس مکلف هستند که همکاری های لازم را با معلمانی که عازم پیاده‌روی اربعین هستند، داشته باشند و غیبت‌شان را در این یک هفته موجه قلمداد کنند.

کاظمی تصریح کرد : مدیران مدارس نیز تمهیدات لازم را برای کلاس‌های درسی که در این یک هفته، معلمشان حضور ندارد، خواهد اندیشید و معلمان هم بعد از بازگشت از پیاده‌روی اربعین، با کلاس‌های جبرانی این یک هفته را جبران می‌کنند.

وی درباره وضعیت مدارس در استان‌های مرزی جهت اسکان زائران اربعین، گفت : اگر مدرسه ای برای اسکان زائران در این یک هفته پیش‌بینی شده باشد، حتما رئیس آموزش و پرورش تدبیر کرده است و کلاس‌های درس تعطیل نمی‌شود و اگر به اجبار مدرسه ای تعطیل شود حتما کلاس‌های جبرانی پیش بینی خواهد شد.

بیشتر بخوانید :

جزئیات سفر مشمولان غایب در اربعین ۹۸

خبر خوب برای مشمولان متقاضی سفر به عتبات عالیات در اربعین ۹۸

شرایط ثبت نام دانشجویان برای پیاده روی اربعین ۹۸

جزئیات سفر اربعین ۹۸ برای دانشجویان مشمول


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم