کدام مرزها برای اربعین ۹۸ باز هستند ؟

۱,۳۳۴
۱
۰
یکشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰
دبیر ستاد اربعین : تمام مرزها باز است... برای اینکه با جزئیات بیشتر آگاه شوید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
کدام مرزها برای اربعین ۹۸ باز هستند ؟

باز بودن مرزها در اربعین حسینی

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت : تمام مرزها برای زائران اربعین باز است و پیش بینی های لازم نیز برای موارد ضروری انجام شده است.

احمد محمدی فر در گفت و گویی تلویزیونی افزود : از ابتدای عملیات اربعین پیش بینی لازم اتوبوس در آن سوی مرز کرده بودیم و همچنین در چند روز گذشته گفت و گو های مستمر با مقام های عراقی برای انتقال زائران ایرانی داشته ایم.

دبیر ستاد مرکزی اربعین ادامه داد : در این زمینه یک هزار و 250 اتوبوس و 250 وسیله نقلیه دیگر آماده کردیم که به عراق منتقل کنیم.

وی اظهار داشت : همگی زائرینی که امروز در مرز مانده بودند، منتقل شدند.

احمدی فر گفت : مشکلی که در ارتباط با حمل و نقل و معطلی زائران وجود دارد، عدم وجود زیر ساخت های کافی، راه های مناسب و معبر های شلوغی هست که در عراق با آن مواجه هستیم.

دبیر ستاد مرکزی اربعین افزود : امروز تعداد قابل توجهی اتوبوس به مرزهای مهران و خسروی و نیز مرزهای جنوبی مثل شلمچه منتقل کردیم که از معطلی زائران جلوگیری شود.

وی ادامه داد : به رغم اینکه زائران امسال نسبت به سال گذشته چهار برابر شدند اما خوشبختانه کلیه آنها از مرزها به داخل عراق منتقل شدند.

احمدی فر همچنین گفت : زائران برای بازگشت سفرشان را مدیریت کنند.

حرکت خود جوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذر گاه های مرزی شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت، به اوج خواهد رسید.

بیشتر بخوانید :

جزئیات سفر اربعین ۹۸ برای دانشجویان مشمول

خبر خوب برای مشمولان متقاضی سفر به عتبات عالیات در اربعین ۹۸

چگونه اربعین ۹۸ بدون پاسپورت (گذرنامه) به کربلا برویم ؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم