alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
خبر خوب برای مشمولان متقاضی سفر به عتبات عالیات در اربعین 98
1
یکشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۱
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از تسهیلات تازه برای مشمولان زائر اربعین و حذف سپردن وثیقه خبر داد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مشمولان متقاضی سفر کربلا در اربعین

حذف سپردن وثیقه؛ تسهیلات نظام وظیفه برای مشمولان زائر اربعینبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در نشست خبری گفت: همه دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب مشمول غیرغایب که می‌خواهند به سفر عتبات عالیات و مراسم اربعین سال 98 بروند، می‌توانند بدون سپردن وثیقه از کشور خارج شوند.

وی گفت: کسانی هم که برگ اعزام به خدمت دریافت کرده‌اند از 7 مهر تا 10 آبان سال جاری می‌توانند در سامانه پلیس ثبت‌نام و مجوز خروج از کشور را دریافت کنند.

حقوق سربازان باید 60 تا 90 درصد حداقل حقوق پایوران باشد

 • رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا: حقوق سربازان ناچیز است در حالی که طبق قانون باید معادل حداقل 60 درصد و حداکثر 90 درصد حداقل حقوق پایوران (کادر رسمی) باشد.
 • سردار تقی مهری اظهار داشت: از نمایندگان مجلس و همچنین دولت تقاضا داریم در بودجه سال آینده این موضوع را لحاظ کنند.
 • وی با اشاره به اینکه مدت خدمت سربازی در مناطق محروم 19 ماه و مناطق مرزی 18 ماه است، گفت: سربازانی که در مسابقات ورزشی المپیک، جهانی و آسیایی مقام‌های اول تا سوم را کسب می‌کنند با معرفی وزارت ورزش به سازمان وظیفه، از خدمت سربازی معاف می‌شوند و کسانی که در مسابقات پارا المپیک به مقام‌های اول تا سوم دست می‌یابند یکی از فرزندان آن‌ها می‌تواند در صورت معرفی وزارت ورزش از معافیت استفاده کند.
 • رئیس سازمان نظام وظیفه همچنین با تاکید بر اینکه تنها مرجع قانونی کسب اطلاع از قوانین سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجاست، عنوان کرد: سربازان ایثارگرترین قشر جامعه هستند، زیرا بدون چشم‌داشتی در تامین امنیت کشور و در عرصه‌های مختلف حضوری موثر و فعال دارند.
 • وی افزود: سربازانی که دارای مهارت حرفه‌ای باشند می‌توانند هنگام دریافت برگه آماده به خدمت از طریق دفاتر پلیس الکترونیک مهارت خود را ثبت کنند که در این صورت این افراد می‌توانند از امتیازی مثل تعیین محل سربازی خود استفاده کنند؛ در همین رابطه قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان در ستاد کل نیرو‌های مسلح تشکیل شده است تا سربازان در حین خدمت نیز بتوانند با فراگیری یک مهارت حرفه‌ای مدرک بین‌المللی آن را دریافت کنند.
 • سردار مهری تاکید کرد: یکی از موضوع‌های مهم در نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت مقدس سربازی است؛ اولین عرصه حضور سرباز مسئولیت‌پذیری و مشارکت در عرصه مهم دفاعی و امنیتی و اجتماعی است، زیرا یکی از ارکان مهم و مولفه مهم برای هر کشوری توان دفاعی و نظامی آن کشور است. بر این اساس سربازی فرصت مغتنمی برای همه کسانی است که می‌خواهند خدمت کنند؛ از سوی دیگر تقویت روحیه ایثار نیز یکی از مزایای سربازی محسوب می‌شود.
 • وی با بیان اینکه در حوادث اخیر سیل و زلزله نقش سربازان اساسی بود، گفت: افرایش حس مسئولیت‌پذیری در سربازی تمرین می‌شود که نمونه آن حضور سربازان در دفاع مقدس است؛ در دفاع مقدس بیش از نیمی از رزمندگان را سربازان تشکیل می‌دادند و امیدواریم با برنامه‌ریزی بهتری، از حضور سربازان استفاده کنیم.

تسهیلات تازه برای متقاضیان کنکور

 • رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: کسانی که سال 98 متقاضی کنکور بودند و از سال گذشته معافیت تحصیل داشتند، یک سال برابر مقررات می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده و تا مهرماه برای انتخاب رشته اقدام کنند.
 • سردار مهری در ادامه افزود: همچنین برای کسانی که قرار بود در تیر، مرداد و شهریور ماه به سربازی اعزام شوند، این تسهیلات فراهم شده است.
 • وی افزود: فرزندان ایثارگران که 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری دارند می‌توانند تا پایان شهریور برای ثبت سوابق ایثارگری جهت معافیت اقدام کنند.
 • رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین تصریح کرد: افرادی که والدین آن‌ها 30 ماه سابقه حضور در جبهه، جانبازی، ایثارگری و اسارت دارند، تنها یکی از فرزندان آن‌ها می‌تواند معافیت از خدمت سربازی بگیرد و این افراد تا پایان شهریور فرصت دارند.
 • سردار مهری گفت: کسانی که برای کسرخدمت می‌خواهند از ایثارگری استفاده کنند؛ به شرط اینکه به سن مشمولیت (18 سال تمام) رسیده باشند می‌توانند اقدام کنند.
 • سردار مهری ادامه داد: کسانی که رتبه اول تا سوم المپیک و مسابقات جهانی و آسیایی دارند با موافقت وزارت ورزش و جوانان به سازمان نظام وظیفه عمومی معرفی و از انجام دوره خدمت سربازی معاف می‌شوند. این افراد از اول فروردین سال جاری می‌توانستند ثبت نام کنند.
 • وی همچنین در خصوص معافیت مقام‌های اول تا سوم جهانی در رشته‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال، گفت: این افراد نیز مشمول معافیت می‌شوند و قهرمانان المپیک جهانی می‌توانند خود یا یکی از فرزندانشان که عناوین اول تا سوم را کسب کرده اند با معرفی وزارت ورزش از معافیت استفاده کنند.
 • رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه با اشاره به اینکه طرح خرید خدمت مشمولان غایب پایان یافته است، ​توصیه کرد تمام کسانی که ثبت نام کرده اند برای قسط بندی نیز اقدام کنند و فرصت را از دست ندهند.
 • سردار مهری ادامه داد: امسال این طرح پایان یافته و منتفی شده است؛ بیش از 580 هزار نفر در این طرح ثبت نام و 460 هزار نفر نیز جریمه خود را پرداخت کرده اند و حدود 100 هزار نفر نیز تاکنون اقدامی نکرده اند.
 • وی افزود: کسانی که 8 سال غایب بوده اند و بیش از 50 درصد قسط خود را پرداخت کرده اند، می‌توانند برای سفر به کربلا هم اقدام کنند.
 • رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با تأکید بر اینکه تنها مرجع اطلاع از قوانین، سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی است، گفت: این افراد در صورت نیاز از طریق وب سایت پلیس یا حضور در مقر‌های این سازمان یا تلفنی می‌توانند اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنند.

برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی سرباز

 • رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی سرباز با هدف توسعه و اعتلای ورزش در میان سربازان از اول مهر در یگان‌های نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود.
 • سردار تقی مهری رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا امروز در نشست خبری گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی سرباز با هدف توسعه و اعتلای ورزش در بین سربازان از اول مهر در یگان‌های نیرو‌های مسلح در 13 رشته آغاز می‌شود و تا بهمن ادامه خواهد داشت.
 • سردار مهری ادامه داد: ناجا هم با همکاری صدا و سیما در رادیو جوان، برنامه‌ای به نام «سرباز جوان» را به صورت زنده هفته ای یک بار در چهارشنبه ها روی آنتن می‌برد.

بیشتر بخوانید :

اربعین حسینی به چه معناست ؟ ۴ روایت از اتفاقات اربعین

مزایا و معایب سفر اربعین با خودرو شخصی + هزینه ها

اربعین (چهلم امام حسین) ۹۸ در عراق چه روزی است ؟

نکات مهم برای پیاده روی اربعین با کودکان

دانلود نوحه برای پیاده روی اربعین

دانلود نوحه جدید لری برای پیاده روی اربعین

دانلود نوحه ترکی ویژه پیاده روی اربعین

دانلود نوحه های اربعین از حمید علیمی (98)

دانلود ۳۶ نوحه عربی گلچین شده مخصوص پیاده روی اربعیناین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • iribnews.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits