دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۹ اوت ۲۰۲۰ میلادی
طرح چهارباغ صفوی
0
چهارشنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۵
بر اساس اعلام مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان نیمکت های مدور چهارباغ ارزش تاریخی ندارند و بر اساس طرح چهارباغ صفوی به جای دیگر منتقل خواهند شد

نیمکت های چهارباغ اصفهان حذف خواهند شد ؟!

دلگرم: در حالی که حذف نیمکت‌های مدور چهارباغ اعتراضاتی را برانگیخته، مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان می‌گوید: این نیمکت‌ها ارزش تاریخی ندارد و بنابر طرح چهارباغ صفوی، نیمکت‌های دیگری در این محور تعبیه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به اقدامات اساسی شهرداری اصفهان در امر کف‌سازی و پیاده‌روسازی چهارباغ عباسی و اهمیت ویژه این محور تاریخی، باید برای مبلمان آن طرحی زیبنده و لایق و متناسب با شخصیت این محور تاریخی در نظر گرفته شود.

محمد فیض ادامه داد: نیمکت‌های مدور چهارباغ مربوط به دوره اخیر بوده و هیچ‌گونه سابقه و قدمت تاریخی ندارد.

نیمکت های مدور چهارباغ ارزش تاریخی ندارند !

محمد فیض با اشاره به ویژگی‌های چهارباغ در دوره صفویه گفت: در چهارباغ دوران صفوی، نیمکت‌های دیگری تعریف شده بوده و در میانه این محور نیز هفت حوضچه قرار داشته که دارای گنجایش حجم کمی از آب بوده است.

فیض اطمینان داد: در این خصوص جلسات متعددی با مشاورین و مهندسین ذیربط و همچنین سازمان‌های زیباسازی، نوسازی و بهسازی، میراث فرهنگی، شورای شهر و کمیته تخصصی چهارباغ تشکیل شده تا نسبت به تهیه طرحی متناسب با هویت تاریخی چهارباغ با قابلیت کاربردی اقدام شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان خاطر نشان کرد: بر اساس این جلسات و تصمیمات اتخاذ شده، نیمکت‌های مدور از چهارباغ به بخش‌های دیگر شهر منتقل خواهند شد و مبلمانی بنابر طرح صفوی چهارباغ، در این محور تعبیه خواهد شد که البته درخصوص جنس آن‌ها هنوز تصمیم قاطعی اتخاذ نشده است.

به گزارش ایسنا، فریده روشن، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان ۳۱ شهریور ماه در نود و چهارمین جلسه علنی شورای شهر با اشاره به نارضایتی مردم نسبت به تعویض نیمکت‌های مدورِ خاطره‌انگیزِ چهارباغ اعلام کرد که شایسته است در این تصمیم تجدید نظر شود و در انتخاب مبلمان شهری مناسب با تاریخ و هویت چهارباغ بیشتر اندیشیده شود.این مطلب برای شما مفید بود؟

  • منبع
  • isna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter