شرایط جدید کفالت پدر و مادر در تامین اجتماعی

شرایط بیمه کردن پدر و مادر چیست ؟
۱,۵۵۶
۰
۰
یکشنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی در صفحه شخصی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان "دانستنی‌های تامین اجتماعی" منتشر می کند که این بار جزئیات و شرایط بیمه کردن پدر و مادر بیمه شده را تشریح کرد
شرایط بیمه کردن پدر و مادر چیست ؟

شرایط بیمه کردن پدر و مادر چیست ؟

دلگرم: قائم مقام سازمان تامین اجتماعی شرایط تحت کفالت قرار گرفتن پدر و مادر یک بیمه شده را تشریح کرد.

محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود؛ مطالبی ویدئویی تحت عنوان "دانستنی‌های تامین اجتماعی" منتشر و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می‌پردازد.

وی درباره شرایط تحت تکفل قرار دادن پدر و مادرها اظهار کرد: اگر بخواهیم پدر و مادر خود را بیمه کنیم لازم است بدانیم که سن پدر باید بالای ۶۰ و سن مادر بالای ۵۵ سال باشد.

وی افزود: شرط دیگر این است که پدر و مادر نباید هیچ منبع مالی و درآمدی داشته باشند و واقعا تحت کفالت فرزندشان باشند. پس از مراجعه به شعبه، بررسی مقدماتی انجام می‌شود و اگر فرد دارای شرایط گفته شده باشند افتخار خدمت گذاری به والدین این بیمه شده نصیب سازمان می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مستمری به والدین تحت تکفل بیمه شده اصلی تعلق می‌گیرد یا خیر نیز گفت: پاسخ این است که اگر پدر و مادر در زمان حیات بیمه شده اصلی تحت کفالت قرار بگیرند، در صورت فوت بیمه شده بیمه اصلی، حقوق مستمری به آنها تعلق می‌گیرد.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در واقع همه افرادی که به هرطریقی در زمان حیات تحت کفالت بیمه شده اصلی باشند از جمله همسر، فرزند و پدر و مادر، حقوق مستمری بینشان تقسیم خواهد شد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • بیمه کردن پدر و مادر
  • شرایط بیمه کردن پدر و مادر
  • شرایط تامین اجتماعی
  • بیمه تامین اجتماعی پدر و مادر
  • دانستنی‌های تامین اجتماعی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter