جلاد داعش در رقه دستگیر شد

۲,۱۰۸
۰
۰
شنبه, ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶
یکی از اعضای بلژیکی داعش در رقه با نام أنور حدوشی که به جلاد داعش معروف است توسط نیروهای دموکراتیک سوریه دستگیر شد. جزئیاتی در مورد این شخص را در ادامه مشاهده می کنید ...
جلاد داعش در رقه دستگیر شد

دستگیری جلاد داعش

دلگرم: نیروهای دمکراتیک کرد سوریه جمعه یکی از عناصر داعش که به عنوان جلاد داعش در رقه شناخته می شود را در این شهر بازداشت کردند.

نیروهای دمکراتیک کرد سوریه "أنور حدوشی" موسوم به جلاد داعش در رقه را که تابعیت بلژیکی دارد به همراه همسرش بازداشت کردند و اکنون در زندان نیروهای کرد سوریه است.

به نوشته روزنامه "دی مورگن" بلژیک، این عنصر داعشی متهم به کشتن بیش از ۱۰۰ نفر در رقه در زمان اشغال این شهر به دست این گروه تروریستی است.

دادستانی فدرال بلژیک نیز این فرد را به پشتیبانی از حملات تروریستی در پاریس و بروکسل متهم کرده است. اکنون مشخص نیست که حدوشی در سوریه، بلژیک یا فرانسه محاکمه خواهد شد.

در جریان اشغال چهار ساله شهر رقه در شمال سوریه و در ساحل رود فرات، خسارات سنگینی بر پیکره آن وارد و شمار زیادی از ساکنان آن به دست داعش کشته شده و یا ربوده شدند. گروه تروریستی داعش این شهر را به مدت چهار سال پایتخت خلافت خودخوانده خود اعلان کرده بود که در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) از اشغال این گروه افراطی خارج شد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter