واکنش میراث فرهنگی به کتک خوردن گردشگر آلمانی در ایران

۲,۴۴۴
۲
۰
یکشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۴۴
ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در مصاحبه ای به ضرب و شتم شدید فیلیپ دوچرخه سوار آلمانی واکنش نشان داد.
واکنش میراث فرهنگی به کتک خوردن گردشگر آلمانی در ایران

واکنش میراث فرهنگی به کتک خوردن گردشگر آلمانی در ایران

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: یک دوچرخه سوار آلمانی به صورت انفرادی و بدون راهنما و آژانس وارد کشور شده البته به صورت صورت قانونی به جنگل‌هایی دور افتاده در مازندان رفته است و متاسفانه مورد تهاجم چند نفر متخلف قرار می‌گیرد که قصد داشته اند دوچرخه وی را بگیرند؛ که در نهایت باعث شده هم وی مورد ضرب و شتم قرار بگیرد و هم دوچرخه وی را بدزدند.

حدود یک هفته قبل اخباری در رسانه‌ها مبنی بر کتک خوردن یک گردشگر آلمانی به نام فلیپ در جنگل‌های شمال کشور دست به دست شد. این اخبار حاکی از این بود که چند جوان به این دوچرخه سوار آلمانی حمله کرده اند و دوچرخه وی را دزدیده اند و وی را مورد ضرب و شتم قرار داده به نحوی که دندان‌های وی شکسته است.

به همین دلیل این موضوع را از معاون گردشگری کشور جویا شدیم که، ولی تیموری در پاسخ گفت: «افراد خاطی را دستگیر کردیم» «از گردشگر آلمانی؛ فیلیپ دلجویی شد».

وی در ادامه گفت: بلافاصله از موضوع با خبر شدیم و توانستیم روز بعد افراد خاطی را دستگیر کنیم و دوچرخه وی را پس دادیم.

ولی تیموری در ادامه درباره شیوه برخود با این افراد خاطی گفت: این افراد هم اکنون بازداشت هستند.

وی در ادامه افزود: مدیر کل میراث فرهنگی استان مازندران و استاندار از وی دلجویی کرده اند. این اقداملات مورد تائید هیچکس نیست، ولی ممکن است در تمام مقاصد گردشگری و نه فقط در ایران اتفاق بیفتد.

ماجرا به همین جا خاتمه نیافت و چد روز بعد توئیتی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر این که یک خانواده ایرانی فلیپ این گردشگر آلمانی را در خانه خود دقیقا در همان روزی که بلیط برگشت به کشورش را گرفته بود گروگان گرفته اند و به وی گفته اند که تا ۱۲ هزار دلار به آن‌ها ندهد وسایل وی را نمی‌دهند و نمی‌گذارند از خانه آن‌ها برود؛ که در نهایت با ورود پلیس به ماجرا این مشکل حل می‌شود و این گردشگر آلمانی از کشور خارج می‌شود.

«ماجرای گروگان گیری اصلا صحت ندارد»

صحت و سقم این ماجرا را از، ولی تیموری پرسیدیم که وی در پاسخ به خبرنگار میزان گفت: « خیر ماجرای گروگان گیری اصلا صحت ندارد.»

معاون گردشگری کشور در ادامه تاکید کرد: « فیلیپ با خاطره خوبی از ایران رفت و بار‌ها تکرار کرد که من از ایران راضی هستم و این اتفاق هیچ تاثیری بر تصویر من از ایران و مردم خونگرم او ایجاد نمی‌کند. »

این موضوع در حالی است که خود فیلیپ در صفحه رسمی اینستاگرامش صحت این موضوع را تایید کرده است .

برای اصلاعات دقیق تر میتوانید به صفحه اینستاگرام فیلیپ سر بزنید...

آدرس پیج اینستاگرام فیلیپ دوچرخه سوار آلمانی

https://www.instagram.com/pedalskillcancer/


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم