توهین و درگیری شدید محمد قانبیلی نماینده تهران با خبرنگاران !

ماجرای چک ۶ میلیاردی محمد قانبیلی چه بود ؟
۱,۹۱۴
۳
۰
جمعه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۰۲
در حاشیه نشست امروز اعضای شورای عالی استان ها، نماینده تهران در این شورا به خبرنگاران رسانه‌ها اهانت کرد و با یکی از خبرنگاران به درگیری فیزیکی پرداخت.
ماجرای چک ۶ میلیاردی محمد قانبیلی چه بود ؟

توهین عضو شورای عالی استان‌ها به خبرنگاران

در فاصله تنفس اجلاس امروز شورای عالی استان‌ها، که در محل مجلس سابق شورای اسلامی‌برگزار شد، محمد قانبیلی نماینده تهران در شورای عالی استانها خبرنگاران حاضر در اجلاس را مورد بی‌احترامی و اهانت قرار دارد و حتی با کوبیدن بر سینه یکی از خبرنگاران حاضر قصد ضرب و شتم او را داشت که با وساطت اعضای روابط عمومی و افراد حاضر در صحنه این درگیری پایان گرفت.

گویا نماینده تهران در شورای عالی استان‌ها نسبت به انعکاس مطلبی در اجلاس قبلی این شورای از سوی رسانه‌ها معترض بود.

نماینده تهران در شورای عالی استان‌ها در اعتراض به انتشار صحبت‌های خود در اجلاس قبلی مبنی بر « فروش ملکی به مبلغ ۶.۵ میلیارد تومان و عدم نیاز مالی وی به منابع مالی شورای عالی استانها» به خبرنگاران توهین کرد.

این حادثه تلخ در حالی برای خبرنگاران حاضر در اجلاس شورای عالی استان‌ها رخ داد که امروز 17 مرداد روز خبرنگار و گرامیداشت تلاشگران عرصه رسانه نامگذاری شده است.

ماجرای چک شش و نیم میلیاردی محمد قانبیلی

در جریان بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها، محمد قانبیلی نماینده تهران در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور نسبت به برخی از موضوعات در این نهاد اعتراض کرد و در ادامه تنشی بین قانبیلی و برخی اعضاء صورت گرفت.

مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها نیز درباره تنش ایجاد شده در جلسه شورای عالی استان‌ها در ارتباط با اخذ حق الجلسه شرکت اعضای این شورا در مجامع و جلسات مختلف گفته بود: تعدادی از اعضای شورای عالی استان‌ها تمایل به شرکت در مجامع و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی دارند که ما از این موضوع استقبال می‌کنیم و آنها را معرفی می‌کنیم.

قطعاً برای شرکت در این جلسات باید حق الجلسه دریافت کنند و به دلیل این که عضویت در شوراها شغل محسوب نمی‌شود، گرفتن این حق الجلسه بلامانع است ولی با توجه به این که منابع مالی ما محدود است نمی‌توانیم مبلغی را در این خصوص پرداخت کنیم.

اما حضور در مجامع یا تشکل‌هایی که نماینده شورای عالی استان‌ها در آنها حق رأی دارد حق الجلسه آن پرداخت می‌شود. در حقیقت اگر نماینده ما از استانی برای شرکت در چنین جلساتی در تهران حضور پیدا کند موظف هستیم حق الجلسه آن را پرداخت کنیم که این جلسات حدود سه یا چهار جلسه است که حق الجلسه به آن تعلق می‌گیرد که در هیئت‌های مختلف این جلسات برگزار می‌شود.

یکی از اعضا ( قانبیلی) یک سال بود که در مجامع مختلف شرکت کرده بود و مبلغ ۱۸ میلیون تومان دریافت کرده بود که ما در این جلسه تصویب کردیم که از این پس فقط با توجه به محدودیت منابع مالی، جلساتی که حق رأی وجود دارد برای آن حق الجلسه پرداخت شود.

پس از صحبت‌های رئیس شورای عالی استان‌ها، قانبیلی به میان خبرنگاران آمد و نسبت به صحبت‌های الویری واکنش نشان داد و گفت: بنده به عنوان نماینده شورا در هیئت نظارت کشور که در وزارت کشور برگزار می‌شود با حق رأی حضور داشته‌ام. بنده مجموعاً در طول سال ۹۷ در ۵۷ جلسه حضور پیدا کردم که حدود ۱۰ جلسه آن در مجلس بود و مبلغ ۱۸ میلیون تومان را بابت حق ایاب و ذهاب ! دریافت کرده بودم.

بنده از پردیس برای شرکت در این جلسات به تهران می‌آیم و برای حضور در این جلسات مصوبه پرداخت حق الجلسه وجود دارد، لذا به این ترتیب بنده بابت حق الجلسات از شورای عالی استان‌ها طلبکار هستم و علاوه بر مبلغ ۱۸ میلیون تومان بابت ایاب و ذهاب، باید حق الجلسات نیز پرداخت شود و رقم اشاره بابت هزینه ایاب و ذهاب بنده برای شرکت در جلسات مجمع شورای عالی استانها است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما نمی‌توانستید با هزینه کمتری و یا از طریق ناوگان عمومی در این جلسات حضور پیدا کنید، گفت: « خبرنگاران می‌توانند هرگونه تفسیری کنند.»

قانبیلی با کنایه ادامه داد:« شما خبرنگاران می‌توانید در هیئت رئیسه شورای عالی استانها قرار بگیرید و این رقم را کاهش دهید ! »

نماینده استان تهران در شورای عالی استان‌ها با تأکید بر این که پرداخت هزینه ایاب و ذهاب برای شرکت در مجامع مصوبه هیئت رئیسه شورای عالی استانها را دارد، افزود: « ما نماینده مردم هستیم و در واقع نمی‌توانیم مثل مردم در جلسات شرکت کنیم و مجبورم از یک وسیله سریعتری استفاده کنم تا در جلسات حضور به موقع را داشته باشم. البته بنده که خواستم در جلسه شورای عالی استانها شرکت کنم از مترو استفاده کردم.»

وی در پاسخ به این پرسش که شما در نطق پیش از دستور خود عنوان کردید که شوراها پول را دریافت نمی‌کنند و در واقع نان و ماست می‌خورند این صحبت‌هایتان با دریافت مبلغ ۱۸ میلیون تومان تحت عنوان هزینه ایاب و ذهاب همخوانی ندارد گفت:

« قطعاً حرفهایم به هم ربط دارد و مبلغی که بنده دریافت کردم بابت یک سال است و بنده بابت ۵۷ جلسه مجمع مبلغ ۱۸ میلیون تومان دریافت کردم که برای هر رفت و آمدی و شرکت در مجمع مبلغ ۳۱۵ هزار تومان به عنوان هزینه ایاب و ذهاب پرداخت کردم.»

قامبیلی در ادامه در واکنش به سوالات مکرر خبرنگاران در ارتباط با دریافت هزینه میلیونی بابت رفت و آمد گفت:« چرا شماها می‌خواهید مرا محکوم کنید.»

نماینده تهران در شورای عالی استان‌ها در ادامه در پاسخ به این پرسش که صحبت‌های شما در ارتباط با دریافت مبلغ میلیونی بابت تردد برای ۵۷ جلسه مغایر با صحبت‌های الویری رئیس شورای عالی استانهاست، گفت: « ایشان بیاید ثابت کند وآقای الویری اشتباه می‌کند و در این خصوص اطلاعاتی ندارد و بیاید بگوید که آیا ریالی بابت حضور بنده در جلسات مجمع داده است یا خیر و اگر ریالی داده است بنده دو زار به وی پرداخت می‌کنم و تمام پولهایی که ایشان داده است بابت ایاب و ذهاب بوده است و ایشان متأسفانه اطلاعات دقیقی ندارند و ما و شما خبرنگاران را به چالش می‌کشانند.»

وی در پاسخ به این پرسش که در سال جاری در چند مجمع شرکت کرده‌اید گفت: ما عموما در ماه ۴ یا ۵ مجمع شرکت می‌کنیم، در فروردین‌ماه ۲ مجمع، اردیبهشت‌ماه ۵ مجمع، خرداد ۴ و تیرماه تا الان ۳ مجمع شرکت کرده‌ام.

قانبیلی در پاسخ به این پرسش که در صورتی که شورا دیگر مبلغی تحت عنوان هزینه‌ ایاب و ذهاب پرداخت نکند آیا شما باز هم در این مجامع شرکت خواهید کرد یا خیر، گفت: مگر بنده برای دریافت پول این مجامع می‌روم، الحمدلله بنده آنقدر دارم که با ۱۰ تا ۱۵ میلیون زندگی نکنم !

وی در ادامه عکسی در ارتباط با چکی به مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در گوشی موبایل خود به خبرنگاران نشان داد و گفت: این چک بابت مبایعه‌نامه یک ملک بوده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر این که کارتان چیست گفت:

کار ما آشغال است و آشغال جمع می‌کنیم.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(3 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم