شرایط برای بازگشت مزدک میرزایی فراهم است

۲,۱۶۹
۰
۰
چهارشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
سیدمرتضی میرباقری در واکنش به ماجرای مهاجرت و شایعات پیوستن مزدک میرزایی به یک شبکه تلویزیونی در لندن، گفت که ما علاقه‌مند هستیم او برگردد.
شرایط برای بازگشت مزدک میرزایی فراهم است

شرایط برای بازگشت مزدک میرزایی فراهم است

ماجرا از خبر مهاجرت آقای گزارشگر شروع شد. جایی که برخی از کانال‌های مجازی اعلام کردند مزدک میرزایی گزارشگر ورزشی صداوسیما ضمن ترک ایران برای همیشه به شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال پیوسته است. پیوستن یا نپیوستن این گزارشگر به این شبکه در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت و پیگیری‌ها از مراجع ذیربط در رسانه‌ملی هم به جایی نرسید.

شرایط برای بازگشت مزدک میرزایی فراهم است

چون مزدک به پیغام‌های برخی از دوستان، همکاران و حتی تهیه‌کنندگان و مدیرانی در صداوسیما هم پاسخ نداده بود که آیا واقعاً مهاجرت کرده و یا پیوستن به این شبکه تلویزیونی در لندن حقیقت دارد.

حتی برخی از مدیران در صداوسیما ترجیح دادند سکوت کنند و یا بعضاً می‌گفتند خبر مهاجرت را تأیید ولی هنوز نمی‌توانیم درباره پیوستن به این شبکه رأی صریح صادر کنیم. در این میان، برخی رسانه‌های معاند هم چالش و اختلاف میان رسانه‌ملی با این گزارشگر ورزشی را بسترِ اصلی موج‌سواری‌هایشان قرار دادند.

حتی رضا جاودانی و محمدرضا احمدی هم نسبت به رفتن مزدک واکنش نشان دادند و همچون دیگر همکاران و دوستانش این خبر آن‌ها را هم شوکه کرده بود.

شرایط برای بازگشت مزدک میرزایی فراهم است

شاید مهمترین بخش این ماجرا به رفتن یا نرفتن مزدک یا امثال مزدک به شبکه‌ای معاند و ترویج‌دهنده تفکرات افراط گرایانه‌ای مثل عربستان سعودی و وهابیت برمی‌گردد. زیرا در کنار رسانه‌هایی مثل العربیه و روزنامه بریتانیایی ایندپندنت و حتی کمک‌های پراکنده به فارسی‌وان، من و تو و حتی بی‌بی‌سی فارسی، دلارهای عربستانی از شبکه‌ تلویزیونی ضدایرانی فارسی‌زبانی به نام اینترنشنال سردرآورده است.

عربستان تمام تلاش خود را به کار بسته شبکه فارسی اینترنشنال را با سیاست فارسی‌وان پرورش دهد و از دل آن فارسی‌وان دومی خلق کند. شبکه‌ای که با سیاست ضدخانواده و سبک زندگی، فیلم و سریال بسازد و همچون پازل شبکه‌سازی مجد، صفا و وصال که ضددین و اعتقادات عمل می‌کردند آن‌ها نسخه جدیدی از فارسی‌وان این بار در دل شبکه اینترنشنال پدید آورند.

میرباقری در پاسخ به سوالی که مسائلی مبنی بر بردن آرشیوی از صداوسیما توسط مزدک میرزایی مطرح شد آیا حقیقت دارد، گفت:« مزدک هیچ آرشیوی نبرده است.»

معاون سیما درباره ادعای انتقال تصاویر مربوط به یک مستندی که قرار بوده توسط مزدک میرزایی ساخته شود نیز تصریح کرد: «به فرض صحت این شایعه، مستندات ناچیز و قابل اعتنا نیست. تصاویر اهمیت‌داری نبوده و ناچیزند. به قولی اگر آمار این آرشیو، هزار باشد به یک هزارم درصد هم نمی‌رسد.»

گفتنی است، شایعاتی مطرح شده بود که مزدک میرزایی «10 هزار گیگ آرشیو صداوسیما» که در اختیار او بوده، به همراه خود برده است که این خبرسازی‌های متعدد درباره بردن آرشیو به لندن را معاون سیما در جریان گفت‌وگویی که با خبرنگاران انجام داد تکذیب کرد.

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی مزدک میرزایی و همسرش + جزئیات مهاجرت

همه آنچه که باید در مورد شبکه ایران اینترنشنال بدانیم !


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم