خط تولید پژو ۳۰۱ افتتاح شد + تصاویر

۲,۸۸۲
۱
۰
دوشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خط تولید خودروی پژو 301 افتتاح شد، قرار است پژو301 تا پایان امسال در مدار تولید قرار گیرد...
خط تولید پژو ۳۰۱ افتتاح شد + تصاویر

تولید پژو 301 در ایران

دلگرم : صبح امروز خط تولید پژو301 با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در ایران‌خودرو افتتاح شد.

بر این اساس تولید پژو301 با داخلی‌سازی 60 درصدی آغاز می‌شود و در برنامه‌های آتی میزان داخلی‌سازی این خودرو به 80 درصد خواهد رسید. در تولید این خودرو از 300 سازنده ایرانی استفاده شده و پژو301 دارای استانداردهای 85گانه روز دنیا است.

خط تولید پژو ۳۰۱ افتتاح شد + تصاویر

تولید پژو301 در شرایطی در ایران‌خودرو آغاز می‌شود که در پی تشدید تحریم‌ها، شرکت پژو ایران را ترک کرده و در حال حاضر تولید این خودرو توسط سازندگان ایرانی صورت می‌گیرد. قرار بود قطعات های‌تک(فناوری پیشرفته) پژو301 توسط فرانسوی‌ها تولید و ایران‌خودرو ارائه شود که در حال حاضر با خروج شرکت پژو از ایران، این پروژه نیز توسط تولیدکنندگان داخلی در حال پیگیری است.

خط تولید پژو ۳۰۱ افتتاح شد + تصاویر

طبق برنامه زمان بندی‌شده قرار است پژو301 تا پایان امسال در مدار تولید قرار گیرد. برای تولید این خودرو به 1123 قطعه نیاز است که حدود 565 قطعه از آن داخلی‌سازی شده است.

قیمت پژو 301 ایران خودرو

طبق شنیده‌ها، پژو 301 پاییز سال ۹۸ وارد بازار ایران خواهد شد. سال ۱۳۹۵، هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل وقت ایران‌خودرو، قیمت پژو 301 برای نسخه‌ی ۱.۶ لیتری با جعبه‌دنده‌ی خودکار ۴ سرعته را معادل ۵۸ میلیون تومان اعلام کرده بود. حالا برای عرضه‌ی نهایی این خودرو، قیمتی حدود ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که البته قطعی نیست.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter