دبیر شورای عالی فضای مجازی: مردم از گوگل استفاده نکنند !

۱,۸۷۹
۱
۱
یکشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۸
دبیر شورای عالی فضای مجازی با تأکید بر این که وزارت ارتباطات زیر بار بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات نمی‌رود گفت:« مردم نباید از گوگل استفاده کنند ! »
دبیر شورای عالی فضای مجازی: مردم از گوگل استفاده نکنند !

مردم از گوگل خارج شوند !

ابوالحسن فیروزآبادی درباره انتقادات موجود درباره عدم پیشرفت لازم در حوزه شبکه ملی اطلاعات گفت: « دوستان وزارت ارتباطات حداقلی فکر می‌کنند و علاقه دارند شبکه ارتباطات و اطلاعات را به‌صورت کلاسیک در کشور توسعه دهند. البته نکات مصوبه را هم مورد توجه قرار می‌دهند.»

وی گفت: « مثلا الان برای پیدا کردن اطلاعات از گوگل استفاده می‌کنیم که این درست نیست چرا که ورود اطلاعات از آمریکا نقطه اختلاف ماست و بدون اغراق بالای ۹۰ درصد محتوای پیام‌رسان‌ها در کشور روی پلت‌فرم‌های خارجی است.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود :« تعداد کاربران پیام‌رسان‌های داخلی نیز از ۱۰ درصد بیشتر است، اما از لحاظ حجم کارکرد بیش از ۹۰ درصد روی پیام‌رسان‌های خارجی هستیم که دلیلی ندارد. این یعنی ما استقلال در فضای مجازی نداریم و نمی‌توانیم اعمال حاکمیت کنیم.»

وی در ادامه افزود : « وقتی من یک داروخانه را جست و جو می‌کنم گوگل داروخانه‌ای را به من نشان می‌دهد که پول آگهی گرفته است. امنیت هم نداریم، چون ممکن است ما را به جاهای بدی ببرد که به صلاح کشور نیست. این نکات مورد اختلاف ماست که متأسفانه در پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات دوستان وزارت به‌صورت شکلی زحمات زیاد و خوبی را کشیدند به همین دلیل هم آمارهای عجیب و غریب می‌دهند، ولی در عمل مردم به‌طور عام به ارسال پیام، خبرخوانی یا جست‌وجو نیاز دارند که این کارها در شبکه‌ها و مسیرهای خارجی است و الزاماتی مثل استقلال، حاکمیت، امنیت و صیانت رعایت نشده و تا رسیدن به الزامات راه درازی باقی مانده است.»

فیروزآبادی گفت:« ما اعتقاد داریم همان‌طور که وزارت ارتباطات خود را موظف می‌داند که مدیریت ارتباطات زیرساختی را داشته باشد و موظف می‌داند اینترنت جهانی را به کشور بیاورد و توزیع کند، همان طور باید خودش را موظف بداند که پیام‌رسان و موتور جست وجو ایرانی باشد و مردم از نامه‌رسان‌هایی که آمریکایی هستند (گوگل)، خارج شوند ! »


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
احمد | ۶ ماه پیش
با سلام
بنده موافقم..واقعا بسیار عالی میشود اگر بتوانیم موتور جستجو ایرانی بسازیم و آنوقت خارجیها از موتور ایرانی بعنوان جستجو گر استفاده کنند..این یعنی ما موفق شدیم در جنگ نرم دشمن را شکست دهیم و میدهیم انشاالله..پس تا آنروز..ضمنا این را می طلبد که دولت حامی نخبگان و مخلصان داخلی باشد و به آنها بها بدهد
موفق باشید
۰
۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم