واکنش مقام‌های لبنان به تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله

۱,۵۴۴
۰
۰
پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲
محافل رسمی و بلند پایه لبنان از رئیس جمهور این کشور گرفته تا نخست وزیر و رئیس مجلس و نیز برخی نمایندگان به تحریم های جدید آمریکا علیه حزب الله واکنش نشان داده و آن را غیر قابل قبول دانستند.
واکنش مقام‌های لبنان به تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله

واکنش نخست‌وزیر و رئیس جمهور لبنان به تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله

نخست وزیر لبنان در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه دو نماینده پارلمان وابسته به حزب الله تاکید کرد: این رویکرد جدیدی است و مواضع خود را درباره آن اعلام خواهیم کرد.رئیس جمهوری لبنان نیز ضمن ابراز تاسف گفت: موضوع تحریم‌ها را پیگیری خواهیم کرد.

به نقل از روسیا الیوم، سعد حریری، نخست وزیر لبنان خواستار عدم مبالغه در خصوص تحریم‌های آمریکا شد و گفت: « این تحریم‌ها مساله جدیدی است و با آن به شیوه مناسبی برخورد خواهیم کرد.»

وی با تاکید بر این که مساله مهم این است که ما از بخش بانکی و اقتصادی لبنان حفاظت کنیم، ابراز امیدواری کرد، این کشور بحرانش را در زودترین زمان ممکن پشت سر بگذارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه امین شری، نماینده پارلمان و محمد رعد، رئیس فراکسیون حزب‌الله لبنان را به "سوء استفاده از نظام سیاسی و مالی این کشور به نفع این حزب و ایران" متهم کرد و علاوه بر آنها، شامل وفیق صفا، مسئول ارتباطات و هماهنگی حزب الله را نیز به لیست تحریم‌های خود افزود. این وزارت‌خانه از جامعه بین‌المللی خواست دو شاخه نظامی و سیاسی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار دهد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا از دولت لبنان خواست روابطش را با اعضای حزب‌الله که مشمول تحریم شده‌اند، قطع کند.

همچنین میشل عون، رئیس جمهوری لبنان ضمن ابراز تاسف نسبت به این موضوع گفت، تحریم‌های آمریکا علیه دو نماینده پارلمان لبنان تکراری است و با مواضع سابق آمریکا درباره پایبندی لبنان و بانک‌هایش به توافق‌نامه‌های مبارزه با پولشویی و منع استفاده از آنها در زمینه تروریسم مغایرت دارد. وی گفت، موضوع تحریم را از طریق مقامات ذی‌ربط آمریکا پیگیری می‌کند.

پیش از این هم نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان گفته بود، تحریم‌های جدید آمریکا علیه شخصیت‌های برجسته حزب‌الله یک تعدی به پارلمان و همه لبنان است.

وی از اتحادیه پارلمان‌های بین‌المللی خواست درخصوص تحریم دو نماینده پارلمان لبنان توسط آمریکا موضع لازم را اتخاذ کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • واکنش نخست‌وزیر
  • تحریم‌های آمریکا
  • تحریم اقتصادی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter