alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
دبستان دخترانه شهید زیوری با 450 دانش‌آموز پلمب شد !
1
سه شنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۰۳
در حالی که روز گذشته مدرسه پسرانه «شهدای هسته‌ای» در تهران پلمب شد، دبستان دخترانه «شهید غلامرضا زیوری» دومین مدرسه شهر تهران نیز پلمب شد، مالکیت این مدرسه نیز در اختیار بنیاد شهید است و این بنیاد حکم پلمب این مدرسه را دریافت کرده است.

دبستان دخترانه (شهید زیوری) هم پلمب شد

دبستان دخترانه دوره دوم "شهید غلامرضا زیوری" در منطقه 2 آموزش‌وپرورش شهر تهران پلمب شد، این دبستان 450 دانش‌آموز دختر دارد.

مسعود ثقفی؛ مشاور مدیرکل آموزش‌ و پرورش شهر تهران در این رابطه به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم گفت:« علاوه بر پلمب روز گذشته مدرسه پسرانه "شهدای هسته‌ای" واقع در منطقه 3 آموزش‌وپرورش شهر تهران که 150 دانش‌آموز دارد، دبستان دخترانه زیوری هم پلمب شد.»

وی افزود: این مدرسه که در دوره دوم ابتدایی در منطقه 2 تهران فعالیت می‌کند، حدود 450 دانش‌آموز دارد و در اطراف آن تا شعاع طولانی هیچ مدرسه جایگزینی هم وجود ندارد !

طبق گفته‌های آموزش وپرورش شهر تهران، در تهران بالغ بر 4 هزار مدرسه داریم که در حال حاضر حدود 47 مدرسه با مالک حقیقی و 23 مدرسه با مالک حقوقی در معرض قلع و قمع هستند که در صورت اجرای احکام این مدارس نیز تعداد زیادی از دانش‌آموزان تهران سرگردان می‌شوند.

آموزش‌ و پرورش تهران اعلام کرده است: « تصمیم کوتاه مدت گرفته‌ایم و چاره‌ای نداریم، حدود 11 مدرسه شاهد را به صورت دولتی استفاده کنیم و دانش‌آموزانی را که سرگردان می‌شوند را در آنجا ساماندهی کنیم.»

شهرداری تهران اعلام کرده است این املاک آموزشی هستند و باید آموزشی قیمت‌گذاری شوند؛ با این حال امینی نماینده حقوقی مالکان روز گذشته در یکی از بخش‌های خبری گفت: « توافقی برای خرید املاک انجام نشده است و درباره 11 مورد از املاک با آموزش‌وپرورش اختلاف داشتیم که برای 6 مورد کاربری آموزشی تعیین شد و 5 مورد را باید کاربری مسکونی بپذیرند ! »

پلمب این دو مدرسه مدرسه و اخراج بیش از 600 دانش‌آموز آن در حالیست که یکی از نهادهای مسئول در سال جاری نسبت به "تبعات اجرای احکام بنیاد شهید در خصوص 11 مدرسه آموزش‌و ‌پرورش شهر تهران با ظرفیت 8 هزار دانش‌آموز هشدار داده و خواستار تعویق اجرای احکام فوق برای مدت یک سال شده بود."این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • tasnimnews.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits