ترامپ آیت الله خامنه ای و دفتر ایشان را تحریم کرد + فیلم

۲,۷۸۱
۰
۰
سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
به دنبال اقدام نظامی ایران و سرنگونی پهپاد امریکا توسط سپاه روز گذشته دونالد ترامپ در واکنش به این اتفاق مقام معظم رهبری و دفتر ایشان را تحریم کرد...
ترامپ آیت الله خامنه ای و دفتر ایشان را تحریم کرد + فیلم

تحریم رهبری توسط ترامپ

دلگرم: شب گذشته دولت ترامپ در ادامه اقدامات خصمانه اش علیه ایران، آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب را در لیست تحریم های جدید خود قرار داد.

ایالات متحده آمریکا در واکنش به سرنگونی پهپاد این کشور بر فراز تنگه هرمز در هفته گذشته، تحریم‌های ایران را در روز دوشنبه سوم تیرماه تشدید کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، با امضای یک فرمان اجرایی اعلام کرد که واشینگتن «تحریم‌های سختی» علیه آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران و منصوبان او وضع می‌کند.

در فرمان اجرایی دونالد ترامپ تصریح شده است که این تحریم‌ها به دلیل «اقدامات مخرب ایران و گروه‌های نیابتی‌اش، به ویژه اقداماتی که ثبات را در خاورمیانه برهم می‌زنند، حمایت از تروریسم بین المللی، توسعه برنامه موشک‌های بالستیک، اقدامات غیر مسئولانه و تحریک آمیز ایران در آب های بین المللی از جمله حمله به دارایی‌های نظامی ایالات متحده و کشتی‌های غیر نظامی» اعمال می‌شوند.

منظور ترامپ از دارایی های نظامی آمریکا، اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران در ۳۰ خرداد است.

رئیس جمهوری آمریکا گفته که دفتر رهبر جمهوری اسلامی نباید از تحریم‌ها مستثنی شود.

بر اساس فرمان اجرایی وی، هر شخص منصوب رهبر جمهوری اسلامی ایران یا منصوب شده به عنوان مقام حکومتی، یا به عنوان مدیر یک بنیاد واقع در ایران یا خارج از کشور که مالکیت یا اداره آن در دست یک یا چند بنیاد داخل ایران است نیز در فهرست تحریم‌ها قرار خواهند گرفت.

رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانش گفت: در نهایت رهبر جمهوری اسلامی مسئول آن چیزی است که به گفته وی، «اقدامات خصمانه این رژیم» است.

وی اظهار داشت: «این فرمان اجرایی... دسترسی رهبر جمهوری اسلامی، بیت رهبری و همچنین افراد نزدیک به وی و دفترش را از حمایت و منابع کلیدی مالی محروم خواهد کرد».

واشینگتن بدنبال این است که با اعمال فشار حداکثری، ایران را وادار کند تا بر سر برنامه موشکی، هسته‌ای و نقش تهران پای میز مذاکره بیاید.


در ویدئویی که مشاهده کردید دونالد ترامپ به اشتباه آیت الله خمینی را تحریم میکند !

separator line

واکنش روحانی به تحریم رهبر انقلاب از سوی آمریکا

در همین راستا حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان امروز در واکنش به این اقدام آمریکایی ها گفت: هیچ حکومتی اگر یک ذره خرد و تدبیر داشته باشد نمی آید بالاترین مقام یک کشور آن هم نه تنها مقام سیاسی، بلکه مقام دینی، مقام اجتماعی و مقام معنوی نه یک فرد که فقط رهبر ایران است که رهبر عاشقان ایران انقلاب اسلامی و شیعیان در جهان اسلام در سراسر جهان است (را تحریم کند) . رهبر ایران فقط متعلق به ایران نیست این همه مردم در لبنان سوریه و عراق افغانستان پاکستان و کویت شیعه و غیر شیعه علاقه مند عاشق و مطیع هستند.

وی گفت: یک آدمی بیاید یک کار وقیحانه و احمقانه انجام دهد؟ که چی؟ رهبری کشور را بگویید تا مثلا تحریم می‌کنم که نیاید آمریکا! خوش مزه است! ما آنها را راه نمی‌دهیم بعد می‌گویید شما نیاید؟!

ترامپ آیت الله خامنه ای و دفتر ایشان را تحریم کرد فیلم

روحانی تصریح کرد: اموال رهبری را می‌خواهید تصرف کنند؟ اموال رهبری یک حسینیه و یک خانه ساده است. رهبران ما که مثل رهبران بقیه کشورها نیستند که در حساب های خارجی شان میلیاردها پول داشته باشند که بخواهید آنها را تحریم و تصرف کنید.

وی بیان داشت: تحریم های آمریکا، جنایت بشری است. اقدامات اخیر آمریکا نشانه قطعی شکست آنهاست.اقدامات جدید کاخ سفید نتیجه سرخوردگی و سردرگمی در برابر ایران است. کاخ سفید معلولیت ذهنی دارد

وی گفت: خودتان اعتبار خودتان را باطل کردید و از مذاکره عقب نشستید مردم در مشکلات هستند، اما همین طرح سلامت الکترونیک نشان می دهد که دولت با تمام توان در مسیر خدمت به مردم است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم