مصوبه مجلس برای اعدام مجرمان اسیدپاشی

۱,۹۶۴
۱
۰
یکشنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود طرح مجلس را به منظور حکم قصاص ( اعدام ) مجرمان اسیدپاشی با حداکثری آراء تصویب کردند...
مصوبه مجلس برای اعدام مجرمان اسیدپاشی

حکم اعدام برای اسیدپاشی

دلگرم: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که مجرمان اسیدپاشی در جامعه مفسد فی‌الارض محسوب و به مجازات آن یعنی اعدام محکوم می‌شوند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه، 19 خرداد) پارلمان و در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن با تصویب بندی، مقرر کردند که در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد، به نحوی که موجب ناامنی در جامعه شود، اقدام مرتکب افساد فی‌الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شود.

براساس این گزارش، نمایندگان مجلس در این جلسه، از مجموع 245 نماینده حاضر، با 161 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع بخشی از طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن را تصویب کردند.

همچنین، طبق قانون مجازات اسلامی برای اتهام افساد فی‌الارض اشد مجازات یعنی اعدام در نظر گرفته شده، اما در مواردی نیز احکامی دیگر نیز قطع دست و پا و یا تبعید صادر می‌شود.

این گزارش می‌افزاید، در ادامه این جلسه، فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس پیشنهاد الحاق یک تبصره به ماده (5) این طرح را که به پیش‌بینی و اختصاص هزینه‌های این ماده در بودجه سالانه با درخواست صندوق تأمین خسارت‌های بدنی دلالت دارد را مطرح کرد که در نهایت بهارستان‌نشینان با آن مخالفت کردند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 1.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم