دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۲۶ مه ۲۰۲۰ میلادی
دستگیری عاملان بدحجابی در سد لفور مازندران + تصاویر
10
7,828
سه شنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۰
تصاویری از قایق سواری عده ای زن و مرد بدون حجاب و حتی پوشش لباس که در سد لفور مازندران مشغول قایق سواری بودند جنجالی شد...

بی حجابی در سد لفور مازنداران

دلگرم: تصاویر زنان و مردان بی حجاب و بدون پوشش و لباس در سد لفور سوادکوه مازندران در روز عید فطر در فضای مجازی جنجال به پا کرد.

عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده پنج زن و مرد جوان را سوار بر قایقی نشان می‌دهد. سه مردی که در عکس‌ها هستند پیراهن به تن ندارند و دو زنی نیز در عکس دیده می‌شوند روسری بر سر ندارند.

خبرگزاری رکنا در این رابطه نوشت : همزمان با روز عید سعید فطر اتفاق عجیبی در سد لفور روی داده که گویی این منطقه را با سواحل آنتالیا اشتباه گرفتند و عده‌ای با پوششی عجیب و بسیار زننده در مقابل چشم همگان با قایق به تفریح پرداختند.

همچنین تسنیم نوشت : به دنبال هنجارشکنی تعدادی از مسافران در سد لفور سوادکوه استان مازندران مسئولان استانی به این بی‌عفتی واکنش نشان دادند.

گفتنی است سد لفور یا همان سد البرز در دهستان لفور قرار دارد و از سد لفور آب زمین‌های کشاورزی ۲۲۰ روستای شهرهای بابل، بابلسر، قائمشهر و جویبار تامین می‌شود. این سد همچنین آب ساکنین شهرهای بابل، بابلسر ، امیرکلا ، خزرشهر و فریدون‌کنار را تامین و میزان ۱۰ مگاوات برق تولید می‌کند

بی حجابی در سد لفور ، تصاویر بی حجابی در سد لفور

واکنش دادستان مازندران به بی حجابی در سد لفور

دادستان عمومی و انقلاب مازندران رابطه با هنجارشکنی و بی حجابی در سدلفور و به دنبال آن انتشار تصاویر در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: پیرو دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران به دادستان استان مازندران این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

سیدیونس حسینی‌عالمی با بیان اینکه بازدیدی از این منطقه صورت می‌گیرد و با خاطیان این مسئله به صورت جدی برخورد می‌شود عنوان کرد: حضور عده‌ای از افراد به صورت مختلط و نداشتن هیچ پوشش و انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب می‌شود و به طور یقین با عوامل این هنجارشنکی برخورد قانونی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای آب منطقه‌ای نیز تکالیفی در نظر گرفته می‌شود و آب منطقه‌ای استان اعلام کرده فضا در اختیار بخش خصوصی بوده و به آن‌ها ارتباطی ندارد گفت: نظارت بر عهده آب منطقه‌ای است و ممکن است واگذاری مقطعی در اختیار بخش خصوصی باشد اما تکلیف اینکه به چه کسانی واگذار شود و مراقبت‌های نظارتی از سوی آب منطقه‌ای بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مازندران بیان کرد: مسئولان باید به وظایف خود به درستی عمل کنند این تخلفات صورت نگیرد و وقتی مسئولان می‌خواهند مسئولیت خود را واگذار کنند که در این زمینه بخشی از تخلفات متوجه آب منطقه‌ای مازندران است.

حسینی‌عالمی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری استان باید در حوزه مسئولیت خود به درستی عمل کنند و نباید به بهانه اینکه دست خصوصی است از خود سلب مسئولیت کنند.

عوامل این اقدام ناشایست به مراجع ذی‌صلاح معرفی می‌شوند

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پی اقدام ضداخلاقی تعدادی گردشگر در سد لفور شهرستان سوادکوه شمالی و انتشار تصویری از این ناهنجاری‌ اظهار داشت: با وجود همه تمهیدات به دلیل حجم بالای حضور گردشگران و گستردگی استان، عده‌ای معدود در نقاطی دور از منظر عمومی به اقدام ضدفرهنگی و اخلاقی مبادرت می‌کنند که این موضوع با انجام بررسی‌های لازم از سوی دستگاه‌های مسئول مورد رسیدگی قانونی قرار می‌گیرد.

حسن نژاد عنوان کرد: به دنبال این اتفاق ناگوار و در پی دستور استاندار مازندران به‌شکل مکتوب به فرماندار شهرستان سوادکوه اعلام شد تا بررسی و شناسایی عوامل این اقدام ناشایست و معرفی آنان به مراجع ذی‌صلاح و انجام اقدامات قانونی در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن ابراز تاسف از بروز این اقدام بیان کرد: با کسانی که بخواهند زمینه انجام امور غیراخلاقی را در استان رقم بزنند، بطور جدی در چارچوب قانون برخورد می شود.

برخورد قاطع مسئولان با هنجارشکنان

حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نمازجمعه بابل با اشاره ناهنجاری اجتماعی رخ داده در سدلفور اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که «مردم مازندران متدین‌ترین افراد بودند، چون جلوی به فساد کشیده شدن شهرهای ساحلی را گرفتند» و اگر مسئولان در این زمینه کاری نانجام ندهند مردم با غیرت خود این بی‌اخلاقی‌ها را معالجه کنند.

روحانی عنوان کرد: بعضی از هم استانی‌های عزیز ما در همین شهرهای زیرآب و شیرگاه خیلی از این عزیزان متاسفانه امنیت از این مردم گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر این مسئله خوش‌نشین‌هایی که وارد استان شدند این همه ویلاهایی که در کنار دریا ساخته شد هر جا که این افراد را که می‌بینید ویلا ساختن خانه ساختند، افزود: زمین‌های هم استانی ما را افرادی می‌خرند فقط ویلا می‌سازند که در طول سال شاید یک‌بار هم بیاید بعضی از اینها جمعیت غیربومی‌ها آنها نسبت به بومی‌ها بیشتر شد که باعث تاسف است.

امام جمعه بابل گفت: در منطقه فیل‌بند افرادی که برای عیاشی آمدند فساد ایجاد کردند؛ نگاه من مثل نگاه رئیس جمهور نیست بلکه در بیرون می‌بینم روسری انداخته در سد لفور با برهنگی کامل برای خودشان قایق موتوری تهیه کنند در این سدی که برای آب شرب در نظر گرفته شده است، تصاویری که در فضای مجازی پخش شده واقعا شده جای تاسف است.

مسئولیت سد لفور برعهده شرکت آب منطقه‌ای مازندران است

همچنین مرکز اطلاع‌رسانی پلیس مازندران در مورد انتشار تصویری از حضور گردشگران با وضعیت نامناسب در سد لفور شهرستان سوادکوه شمالی ضمن بررسی همه جانبه موضوع و در جهت پاسخگویی به مطالبات مردمی اعلام کرد؛ بر اساس بررسی های انجام شده، مسئولیت حوزه سرزمینی سد لفور برعهده شرکت آب منطقه ای مازندران و حضور گردشگران در آب مربوط به بخش خصوصی است.

بر اساس این گزارش با شناسایی مسئول بخش خصوصی، این فرد توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه، شمالی احضار شده است.

واکنش علی مطهری به بی حجابی در سد لفور

علی مطهری، از نمایندگان شاخص مجلس ایران، رفتار جوانان را "قانون شکنی" خوانده و گفته دادستان نباید از انتشار عکس‌های آنان انتقاد کند.

بی حجابی در سد لفور ، تصاویر بی حجابی در سد لفور

جمع‌آوری قایق‌های شخصی در سد لفور مازندران

پس از رسانه‌ای شدن تصاویر مربوط به این ماجرا و همچنین دستور دادستان عمومی و انقلاب مازندران با حضور نیروهای انتظامی، جمع‌آوری قایق‌های شخصی و برخورد با نابهنجاری در حریم سد لفور آغاز شده است.

قایق سواری و بی حجابی در سد لفور

قایق سواری و بی حجابی در سد لفور

قایق سواری و بی حجابی در سد لفور

بازداشت یکی از عوامل بی حجابی در سد «لفور»

دادستان مازندران گفت: تاکنون یک نفر از عوامل اصلی بی حجابی و ناهنجاری اجتماعی در سد «لفور» دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد.

سیدیونس حسینی‌ عالمی ‌از دستگیری یکی از عوامل ناهنجاری در سد لفور خبر داد و اظهار داشت: ‌‌جلسه‌ای امروز به منظور بررسی اتفاقات و ناهنجاری‌های رخ داده در سد لفور، در فرمانداری شهرستان سوادکوه‌ شمالی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه جلسه با حضور مسؤولان شهرستانی برگزار شده است، افزود: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و تا رسیدن به نتیجه نهایی این پرونده به صورت ویژه بررسی می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: تاکنون یک نفر از عوامل اصلی این تخلف و ناهنجاری اجتماعی دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد.

خبر تکمیلی ....

جانشین فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری هنجارشکنان سد لفور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" با اعلام این خبر، گفت: در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر وقوع ناهنجاری اجتماعی توسط افرادی در سد "لفور" شهرستان سوادکوه شمالی، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت .

وی افزود: در این راستا، ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی با همکاری ماموران انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری 3 متهم اصلی این ناهنجاری شدند .

این مقام انتظامی به توقیف یک موتور چهار چرخ و 2 فروند قایق در این ارتباط اشاره و بیان کرد: 2 متهم دیگر این پرونده شناسایی شدند و تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد .

جانشین فرمانده انتظامی مازندران، خاطرنشان کرد: پلیس با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) در جهت مقابله با تهدیدات و آسیب های اجتماعی با اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، انتظامی، ترافیکی و خدماتی گام موثری در مقابله با این تهدیدات برداشته شده است .

سرهنگ مفخمی شهرستانی در خاتمه گفت: پلیس مجری قانون است و با هرگونه ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی برابر قانون برخورد خواهد کرد


۴ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
behzad | ۱۱ ماه پیش
بنظر من که اون پسرای توی قایق در *** هییچ کار خلافی انجام نداده بودن,اون زنا هستن که با اون وضعیت معلوم الحالی که نشستن مرتکب خلاف شدن و می بایست تحت پیگیری قرار بگیرن,اینجور زنا هم ک قطعا تکلیفشون روشنه که چیکاره هستن, خیلی هم چیز عجیبی نیس
0
0
بهارمست | ۱۱ ماه پیش
حتما اون پسرا میگیرنتون البته توی خواب,اصلا شک نکنید
0
0
ملیکا | ۱۱ ماه پیش
شیاطین جهنمی, همه جارو آباد کردن اومدن لفور رو هم به گنددددد بکشن........
0
0
مبینا | ۱۱ ماه پیش
اون دخترایی که توی قایق روبروی پسرا با اون وضعیت نشستن واضحه که زن این پسرا نیستن,چون هیییییییچ مردی انقدر پشندی نیست که اجازه بده زنش بی حجاب که هیچ,لخت و عور بشینه حتی جلوی برادر زن خودش!؟هویت فاسد این قایق سواران کاملا مشهوده که چی ان......
0
0
hits