ولی دم میترا استاد کیست؟

۳,۲۳۹
۱
۰
پنج شنبه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰

ولی دم میترا استاد کیست ؟

دلگرم: طبق قانون ولی دم میترا استاد، پسر ۱۳ ساله و پدر و مادر میترا استاد هستند اما به دلیل کمی سن پسر مقتول، پدرش تصمیم‌گیرنده نهایی است؛ یعنی سه نفر درباره حکم قصاص نظر می‌دهند اما به‌جای پسر مقتول پدرش نظر می‌دهد.

از دیروز عصر که محمدعلی نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد، اظهارات او موج جدیدی را به‌وجود آورد و قضاوت‌ها شروع شد. از مهدورالدم بودن میترا استاد گرفته که بسیاری حکم نهایی را صادر کردند و گفتند خون میترا استاد حلال است تا داوری درباره حکم نهایی‌اش.

خانواده مقتول گفتند قصاص می‌خواهیم و تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی هم او را تا پای دار کشانده‌اند؛ اولیای دم اما چه کسی است؟ طبق قانون اولیای دم، پسر ۱۳ ساله و پدر و مادر میترا استاد هستند اما به دلیل صغر سنی پسر مقتول، پدرش(همسر اول میترا استاد) تصمیم‌گیرنده نهایی است؛ یعنی سه نفر درباره حکم قصاص نظر می‌دهند اما به‌جای پسر مقتول پدرش نظر می‌دهد.

کامبیز نوروزی، حقوقدان هم در این رابطه می‌گوید: «آقای نجفی متهم است و متهم حق دارد از خودش دفاع کند و در دفاع از خودش آن چیزی را که لازم می‌داند بگوید. این حق قانونی متهم و وکلیش است. هر دفاعی که متهم می‌کند رسیدگی می‌شود و بازپرس و نهایتا قاضی بر اساس تشخیصشان تصمیم می‌گیرند؛ اما امثال من و شما و همه مردم که هیچ اطلاعی از پرونده نداریم، نهایت بی‌اخلاقی است که بگوییم ادعای متهم درست است یا غلط. متهم حق دارد این حرف را بزند اما دیگرانی که هیچ اطلاعی ندارند، بسیار ناجوانمردانه است.»


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • ولی دم میترا استاد
  • پسر میترا استاد ولی دم
  • میترا استاد مهدورالدم

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter