۵ فتوای ماه رمضانی عجیب داعش

۱,۹۴۳
۰
۰
یکشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰
با شروع ماه رمضان داعش اقدام به انتشار لیست جدید فتواهای ماه رمضانی کرده از جمله این فتواها منع حضور زنان بیرون از منزل در روزهای ماه رمضان است
۵ فتوای ماه رمضانی عجیب داعش

فتواهای جدید داعش در ماه رمضان

دلگرم : شبکه سومریه نیوز عراق پنج مورد از عجیب ترین فتواهای رمضانی داعش را بررسی کرد.

  1. فتوای اول داعش برای ماه رمضان بر لزوم نگرفتن روزه از سوی اعضای این گروه در جریان جنگ و درگیری به این بهانه که روزه بدن را ضعیف می‌کند و در پی آن شخص روزه دار دچار خستگی و سستی می‌شود و از ادامه مبارزه در راه اعتقاداتش باز می‌ماند، تاکید می‌کند.
  2. فتوای دوم، منع بیرون آمدن زنان در روزهای ماه رمضان است تا خروج آن‌ها از منزل منجر به فتنه‌ میان مسلمانان نشود و هر کسی که قصد بیرون رفتن از منزل را دارد باید پس از نماز مغرب به همراه یکی از محارم خود بیرون برود.

  3. فتوای سوم، باید مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در دهه آخر ماه رمضان و قبل از فرا رسیدن عید فطر بسته باشند تا مسلمانان تنها به عبادت بپردازند.

  4. فتوای چهارم بر این تاکید دارد که "کسی که داعش را دوست ندارد، روزه‌اش قبول نیست به طوری که مفتی داعش در شهر حمص سوریه اعلام کرده است: کسی که داعش را دوست ندارد روزه‌اش قبول نمی‌شود. هر کس چنین ویژگی‌هایی داشته باشد، واجب نیست رنج روزه داری را تحمل کند، زیرا او در این صورت تنها گرسنگی و تشنگی را تحمل کرده است و روزه‌اش قبول نیست.

  5. طبق فتوای پنجم، کسی که وابسته به تشکیلات داعش نباشد، روزه‌اش باطل است، پس هرکس که روزه‌ باشد اما عضو داعش نباشد، روزه‌اش باطل است و می‌توان در مورد وی به عنوان شخص منافق مجازات حد را جاری کرد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • فتواهای داعش
  • فتوای ماه رمضان داعش
  • ماه رمضان داعش

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter