واکنش ها به اقدام اینستاگرام علیه فرماندهان سپاه پاسداران

۱,۸۳۰
۰
۰
چهارشنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵

بستن اکانت اینستاگرام فرماندهان سپاه

دلگرم : شبکه اجتماعی اینستاگرام پس از اعلام اقدام رسمی دولت آمریکا در تروریستی خوانده سپاه پاسداران، از صبح دیروز اکانت چند فرمانده سپاه پاسداران را مسدود کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته بود که دولت ایالات متحده آمریکا نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که مبتنی بر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیروی مسلح رسمی یک کشور محسوب می‌شود، تروریستی اعلام کرد و روز بعد نیز آن را رسما در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

اقدام وقیحانه سران کاخ سفید واکنش صاحبنظران را برانگیخته است؛ برخی از کارشناسان امریکایی رفتار آمریکا را حماقت‌آمیز توصیف کرده‌اند. کشوری مانند انگلستان نیز که از نزدیک‌ترین متحدان سیاسی و امنیتی آمریکا محسوب می‌شود، رسما اعلام کرد که در این زمینه از ایالات متحده پیروی نخواهد کرد.

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با پوشیدن لباس رسمی نیروی مردمی‌نظامی سپاه پاسداران حمایت خود از این نهاد قانونی را اعلام کردند. همچنین گروه‌های مختلف مردمی از جمله طلاب، دانشجویان و اقشار دیگر با تجمع، حمایت خود را از سپاه پاسداران اعلام کردند و در فضای مجازی نیز کاربران با هشتگ #من_هم_سپاهی‌ام به حمایت از سپاه پاسداران پرداختند

بستن اکانت اینستاگرام فرماندهان سپاه

از صبح دیروز و پس از اعلام رسمی قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی از سوی دولت آمریکا، اینستاگرام اقدام به مسدود کردن حساب کاربری تعدادی از فرماندهان سپاه از جمله سردار قاسم سلیمانی، سردار عزیز جعفری و سردار کمالی کرده است که به نظر می‌رسد این اقدام اینستاگرام در راستای شعارهای ظاهری آنها در مسدود کردن اکانت‌های مرتبط با گروه‌های تروریستی است که اگر این اقدام صحت داشته باشد، لازم است قوه‌قضاییه، وزارت ارتباطات و مجلس شورای اسلامی نیز به منظور تقابل با این اقدام اینستاگرام تصمیم فوری بگیرند.

بستن اکانت اینستاگرام فرماندهان سپاه


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • بستن اکانت سپاه
  • اکانت فرماندهان سپاه
  • اینستاگرام فرماندهان سپاه

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter