نام کوروش از اسامی انتخابی ثبت احوال حذف شد ؟!

۳,۱۴۵
۵
۰
سه شنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹

حذف شدن اسم کوروش از لیست اسامی ثبت احوال

دلگرم : نام کوروش از فهرست نام‌های مجاز سامانه ثبت احوال حذف شده است. پیشتر سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور از انتخاب نام "محمد کوروش" و "محمد داریوش" برای پسران خبر داده بود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفته بود : در صورتی فردی بخواهد، اسمی خارج از این لیست انتخاب کند، می‌تواند تقاضای خود را مطرح کرده و اسم مورد نظر در کمیته‌ای با عنوان "کمیته نام" بررسی می‌شود.

هنوز هیچ مقام مسئولی در مورد صحت و همینطور دلیل حذف نام کوروش واکنشی نشان نداده اما همینطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید با مراجعه به سایت ثبت احوال به منظور انتخاب اسم کوروش برای فرزندتان با این پیام مواجه میشوید : " امکان درخواست این نام وجود ندارد "

حذف اسم کوروش از ثبت احوال

**خبر تکمیلی

نام کوروش حذف نشده است

اسدالله پارسامهر، مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال، هر گونه شایعه­ مبنی بر ممنوع شدن انتخاب نام «کوروش» یا «کورش» را رد کرد:

  • انتخاب نام کوروش هیچ منع و مانعی ندارد و در کتاب نام و نام گزینی سازمان ثبت احوال نام کوروش و معنای آن از قول تاریخ نویسان آمده است.
  • ▫️شهروندان می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر ثبت احوال از این موضوع اطلاع کسب کنند و در صورت علاقه مندی نام کوروش را برگزینند که یکی از پرطرفدارترین اسم‌های ایرانی است.
  • ▫️ممکن است برخی از شهروندان در هنگام مراجعه به سایت ثبت احوال با مشکل مواجه شوند که شاید هم مشکل سامانه باشد، اما در هر حال انتخاب نام کوروش با هر دو املا مانعی ندارد.
  • ▫️در فضای مجازی شایعه شده است که امکان ثبت و انتخاب نام کوروش یا کورش وجود ندارد/ صدا و سیما


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(5 امتیاز , میانگین: 3.8 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم