علت تخریب پل کاکارضا در لرستان چه بود ؟

۲,۲۷۴
۰
۰
چهارشنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹
اکیپی مامور بررسی دلایل تخریب پُل"کاکارضا" در استان لرستان شدند . مشاور و پیمانکار مفاد آیین‌نامه مربوط به طراحی و ساخت پل را رعایت نکرده اند
علت تخریب پل کاکارضا در لرستان چه بود ؟

چرا پل کاکارضا در لرستان خراب شد ؟

دلگرم : معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌‌که اکیپی مامور بررسی دلایل تخریب پُل"کاکارضا" در استان لرستان شده‌اند، گفت: به نظر می‌رسد مشاور و پیمانکار از آیین‌نامه مربوط به طراحی و ساخت پُل عدول کرده‌اند.

خیرالله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص پل تخریب شده "کاکارضا" در سیل اخیر استان لرستان، اظهار کرد: در استان لرستان تقریبا همه پل‌های روی رودخانه کشکان و سیمره به دلیل سیل اخیر تخریب شده که عموما پل‌های روستایی بوده است.

وی با بیان این‌که حدود 40 دهانه پل بزرگ بالای 10 متر در این استان تخریب شده است، ادامه داد: در استان لرستان شدت خرابی بسیار بالاست و مسیرهای روستایی را آب شسته است.

دلیل خراب شدن پل کاکارضا لرستان

وی با اشاره به این‌که در محور پل‌دختر-معمولان-خرم‌آباد حدود 60 کیلومتر جاده دچار اشکال جدی شده و امکان ترمیم آنها وجود ندارد، افزود:‌برای این میزان جاده باید راه جایگزین ساخته شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور همچنین با اشاره به تخریب پل "کاکارضا" بیان کرد: بخشی از این پل که طی‌ سال‌های اخیر ساخته شده در سیل تخریب شده است.

خادمی گفت: برای بررسی دلایل تخریل این پل که حدود دو روز بعد از سیل روی داده اکیپی را به منطقه اعزام کرده‌ایم، چنانچه مشاور یا پیمانکار از آیین‌نامه‌های طراحی عدول کرده باشند با آنها برخورد خواهد شد.

وی با بیان این‌که این پل زیر نظر راه و شهرسازی استان لرستان ساخته شده است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد مشاور و پیمانکار از آیین‌نامه مربوط به طراحی و ساخت پُل عدول کرده‌اند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم