میزان افزایش مزد تاثیر مستقیمی روی بهره وری نیروی انسانی دارد

۱,۸۹۴
۰
۰
Arad |
دوشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۴۷

به گزارش دلگرم ، سعید ناصری استاد حقوق کار دانشگاه میزان افزایش مزد را عامل بسیار مهمی در بهره وری و انگیزه نیروی انسانی در بنگاههای اقتصادی و مراکز کسب و کار دانست و تاکید کرد با توجه به شرایط اقتصادی و عدم تثبیت قیمتها زمزمه افزایش 25 درصدی مزد در سال 98 فاجعه بار خواهد بود.

میزان افزایش مزد تاثیر مستقیمی روی بهره وری نیروی انسانی دارد

این کارشناس روابط کار تاکید کرد میزان دستمزد دریافتی نیروی انسانی باید بنحوی تعیین شود که پاسخگوی هزینه های زندگی حداقلی یک خانواده باشد و از نمایندگان کارگری شورای عالی کار خواست به افزایش کمتر از 30 درصد فکر نکنند.

استاد ناصری که از مشاورین مطرح منابع انسانی در برندهای بزرگ تجاری کشور می باشد با تقدیر از برخی کارفرمایان قانون مدار و آینده نگر که با پرداختهای به موقع و تکریم نیروی انسانی به بهره وری و رشد و توسعه سازمان خود می نگرند به شدت از کارفرمایان قانون گریز و بد حساب که نسبت به پرداخت های قانونی و به موقع به کارکنان خود بی اهمیت هستند انتقاد کرد و خواستار نظارت بیشتر وزارت کار در رعایت قانون توسط اینگونه کارفرمایان شد.

عضو مراجع حل اختلاف با انتقاد از زمان برگزاری جلسات شورای عالی کار در هفته های پایانی سال خواستار تغییر زمان جلسات در زمانی شد که بحث بسیار مهم دستمزد دستخوش روزهای پایانی سال و تحت تاثیر هیجانات ایام نوروز و محدودیت زمان نگردد.

لازم به ذکر است استاد ناصری در مصاحبه قبلی خود با ضرورت تثبیت قیمتها ، افزایش 40 درصدی دستمزد در شهرهای بزرگ و 30 درصد در شهرستانها را با توجه به اختلاف هزینه ها خواستار شده بود و نقش دولت در کمک به کارفرمایان در جهت حفظ مراکز کسب و کار با استفاده از تسهیلات و برخی معافیتها را بسیار مهم و ضروری دانست.

عضو حقیقی انجمن مدیریت منابع انسانی ایران به نمایندگان کارفرمایی شورای عالی کار توصیه کرد بمنظور رعایت حال نیروی انسانی و افزایش انگیزه و ارتقاء بهره وری کارکنان نسبت به همراهی با نمایندگان کارگری کشور در جهت تعیین مزد عادلانه مبتنی بر نرخ تورم و سبد معیشت خانوار مطابق ماده 41 قانون کار اهتمام ورزند چرا که تاثیر مستقیم آن را در بهره وری کارکنان بنگاه اقتصادی خود خواهند دید.

انتهای خبر/


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم