جزئیات طرح جدید تشکیل استان اصفهان شمالی

۱,۵۳۳
۱
۰
شنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۰۳
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان از تفکیک شدن شهرهای اصفهان شمالی از استان اصفهان خبر داد و لیست شهرهای اصفهان شمالی که از استان اصفهان جدا خواهند شد را اعلام کرد
جزئیات طرح جدید تشکیل استان اصفهان شمالی

تقسیم شدن استان اصفهان

دلگرم : طرح تشکیل استان اصفهان شمالی در جلسه علنی ۲۰ اسفند پارلمان از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

ابوالفضل ابوترابی عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان ، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در کشور ما برخی از استان‌ها بسیار بزرگ است که می‌توان از تجربه تقسیم شدن استان خراسان به سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی استفاده کرد چون نتیجه‌ آن پیشرفت و توازن منطقه‌ای بوده است.

وی افزود: استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و اصفهان هم می‌توانند از این تجربه استفاده کنند یعنی سیستان و بلوچستان به سه استان و کرمان، فارس و اصفهان هر کدام به دو استان تقسیم شوند. بزرگترین منفعت این اتفاق برای مردم است چون با کوچک‌تر شدن استان، استاندار می‌تواند به امورات بپردازد ضمن این که اعتبارات بودجه از پایتخت تقسیم می‌شود.

این عضو کمیسیون شوراها در عین حال با بیان این‌که «شورای نگهبان با این طرح مخالفت می‌کند» توضیح داد: تقسیم شدن استان مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی است چون بار مالی دارد. نمایندگان نمی‌توانند طرحی با بار مالی ارائه کنند از این رو بهتر است که دولت خودش پیش قدم شده و در این مورد لایحه ارائه کند.

شهرهای اصفهان شمالی کدامند ؟

با تقسیم شدن اصفهان ، شهرهای اصفهان شمالی که از استان اصفهان جدا خواهند شد به شرح زیر هستند :

  1. شهرستان
  2. شهرستان خور و بیابانک
  3. شهرستان اردستان
  4. شهرستان کاشان
  5. شهرستان آران و بیدگل
  6. شهرستان نطنز و میمه

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 1.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter