جزئیات طرح افزایش مرخصی زایمان اعلام شد

۱,۵۱۵
۱
۰
دوشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۰۰
کمیسیون فرهنگی مجلس با توجه به طرح افزایش جمعیت در کشور جزئیات جدیدی را در رابطه با طرح افزایش مدت زمان مرخصی زایمان تصویب و تشریح کرد
جزئیات طرح افزایش مرخصی زایمان اعلام شد

مرخصی زایمان چقدر شد ؟

دلگرم : نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس ماده ۲۱ طرح جمعیت و تعالی خانواده، مرخصی زایمان مادران باردار ۹ ماه تعیین شد.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در جلسه امروز مواد ۲۰ تا ۲۵ طرح جمعیت و تعالی خانواده بررسی شد و به جز مواد ۲۱ و ۲۲ طرح سایر مواد به تصویب رسید:

  1. بر اساس ماده ۲۴ طرح زنان بارداری که بیمه درمانی ندارند، طی مدت بارداری و سه سال بعد از آن تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند. کودکان زیر سه سال آنان توسط دولت تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند.
  2. طبق ماده ۲۵ طرح مذکور، دولت مکلف است سبد تغذیه رایگان ماهانه را به تشخیص وزارت بهداشت برای مادران باردار و فرزندان زیر سه سال برای چهار دهک پایین درآمدی اختصاص دهد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: اعضای کمیسیون در مصوبه‌ای دیگر تصویب کردند مادران باردار مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ بخش‌های غیردولتی و مشمولان قانون کار ۹ ماه تمام از مرخصی زایمان برخوردار شوند. همچنین این مادران از حقوق و فوق‌العاده‌های ثابت برخوردار می‌شوند و در صورت درخواست مادر، دو ماه از این مرخصی در ماه‌های پایانی بارداری قابل استفاده است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter