مجموع تخلف های علی اکبر یقینی متهم پرونده بانک سرمایه

۵,۱۴۴
۵
۰
یکشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۵۷
علی اکبر یقینی یکی از متهمان برجسته پرونده بانک سرمایه و در کنار حسین هدایتی است . اینگونه که در خبرها شنیده شده پولشویی های فراوانی به دست این فرد انجام شده
مجموع تخلف های علی اکبر یقینی متهم پرونده بانک سرمایه

یقینی و اتهاماتش در پرونده بانک سرمایه

دلگرم : علی اکبر یقینی ، یکی از متهمین بانک سرمایه است ، با قید وثیقه آزاد بود اما اکنون متواری شده و ضمن صدور دستور ضبط وثیقه ۵ میلیاردی دستور دستگیری و جلب متهم صادر شده است. گفته شده یقینی با سند اجاره ای وثیقه گذاشته بوده و از بیمارستان فرار کرده است .

قهرمانی نماینده دادستان در سومین جلسه محاکمه متهمان پرونده بانک سرمایه بیان داشت: آقای یقینی در جلسات قبلی حاضر نشدند و اعلام کردند که در بیمارستان هستند و دادستان تهران نیز این مطلب را به درستی بیان کردند. سندی که آقای یقینی به عنوان وثیقه گذاشتند اجاره‌ای بوده است و این سند را ۱۳۰ میلیون تومان اجاره کردند. به وی مظنون شدیم و ضابطین به بیمارستان رفتند ایشان از بیمارستان متواری شده است؛ اما در داخل کشور است، دیشب نامه فرستادند و گفته‌اند که توسط آقای هدایتی تطمیع می‌شدم و نگرانی دارم و به همین دلیل نمی‌توانم در دادگاه حاضر شوم.

دومین دادگاه مربوط به پرونده بانک سرمایه برگزار شد و قاضی دادگاه بعد از پایان جلسه دوم رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و ۱۰ متهم به اخلال در نطام اقتصادی کشور، گفت: با توجه به فرار آقای یقنینی به خارج از کشور، وثیقه ایشان به مبلغ ۵ میلیارد تومان ضبط شد و متهمان دیگر بدانند که عدم حضورشان در دادگاه به معنی ضبط وثایقشان است که اکثرا متعلق به خانواده هدایتی است و آنها نیز ضبط می شوند.

یقینی و سوءاستفاده از یک زن خانه‌دار

هانیه پهلوان یکی از متهمان گروه هدایتی مدعی شد که زن خانه‌داری است که همسرش کارمند علی اکبر یقینی بوده است و به اعتبار اطمینان به همسرش مدیرعاملی یکی از شرکتهای گروه هدایتی که تحت نظارت را پذیرفته است.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه حسین هدایتی صبح امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام برگزار شد و قاضی هانیه پهلوان را به جایگاه فراخواند و جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور را به وی تفهیم کرد.

نامبرده با رد اتهام وارده گفت: شوهرم امین میزبان که کارمند آقای یقینی بود به من گفت که می‌خواهد مدیرعامل شرکت شود اما چون 2 میلیون بدهی به بانک مسکن دارد نمی‌تواند و از من خواست مدیرعاملی را بپذیرم تا او خودش کارها را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه شرکتها از سال 86 تاسیس شده بود اما من سال 91 مدیرعامل بودم، گفت: چون بچه کوچک داشتم یا هفته‌ای یک بار به شرکت می‌رفتم و یا سربرگهای سفید را به خانه می‌آوردند و من امضا می‌کردم. من آقای یقینی را اصلا ندیدم اما نماینده او نیما مقدم همیشه در شرکت بود. یک بار به شعبه رفتیم قرار بود شرکتها را واگذار کند همسرم تعدادی چک سفید آورد که من امضا کنم گفتم اینها چیست آیا مشکلی برای من ایجاد نمی‌کند؟ همسرم به من گفت من کاری نمی‌کنم که مشکلی برای تو ایجاد شود به آقای مقدم هم گفت برای واگذاری شرکتها باید این چکها را بدهیم. شوهرم همکار با آقای یقینی بود و او را می‌شناخت.

در ادامه وکیل متهم نیز در دفاع از موکل خود با اشاره به اینکه به علت عامدانه نبودن اقدامات موکلش و تبانی آقایان هدایتی و موسوی‌نژاد برای فریب او و اطمینانی که همسر متهم به آقای یقینی داشته اقدامات متهم عامدانه نبوده و اتهامات او مورد قبول نیست، افزود: موکل من از تشکیل شرکت طراحی پویان اطلاعی نداشته آقای یقینی پرسنل‌شان را وادار به تاسیس شرکت و معرفی آنها به هدایتی می‌کرده و بعضی از این شرکتها را به مبلغ 9 میلیارد تومان به هدایتی فروخته است.

وی سپس در توضیح بی‌گناهی موکلش به تبانی بین یقینی، هدایتی و موسوی‌نژاد اشاره کرد و گفت: موکلم پیش از این گفت که در یک مورد نماینده یقینی و موسوی‌نژاد برای گرفتن دسته‌چک در شعبه حاضر شده‌اند و پس از گرفتن دسته‌چک نماینده یقینی آن را به موسوی‌نژاد تحویل داده است.

وی سپس خواستار مواجهه بین یقینی، هدایتی و موسوی‌نژاد شد و گفت: در صورت مواجهه مشخص خواهد شد که هدف از دادن پاداش و اضافه‌کار به کارمندان آقای یقینی در ازای تاسیس شرکت و گرفتن وام چه بوده است

بیشتر بخوانید

ماجرای احضار پرسپولیسی ها به دادگاه حسین هدایتی

حسین هدایتی : حواشی ،تمامی فعالیتها و اتهامات حسین هدایتی + فیلم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(5 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter