شرایط جدید خرید سابقه بیمه اعلام شد

۱,۶۹۴
۰
۰
یکشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۰۹
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در مورد خرید سابقه بیمه و اینکه چه کسانی میتوانند سابقه بیمه خود را خریداری کنند توضیحاتی ارائه داد .
شرایط جدید خرید سابقه بیمه اعلام شد

آیا میتوان سابقه بیمه را خرید ؟ شرایط خرید سابقه بیمه چیست ؟

دلگرم : سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: سابقه بیمه خریدنی نیست، اما برای افرادی که به سن ۶۰ سال رسیده‌اند، یک استثنا وجود دارد.

محمدحسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا می‌توان سابقه بیمه را خرید، اظهار کرد: افرادی که در یک دوره زمانی اشتغال نداشته‌اند و میان سوابق بیمه‌ای آن‌ها خلأ ایجاد شده است، برای این افراد سابقه محسوب نمی‌شود، فقط برای کسانی که کار کرده باشند و کارفرما حق بیمه پرداخت نکرده باشد، در صورت پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما برای ایام مورد نظر سابقه ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: البته یک استثنا هم وجود دارد و آن هم این است که افرادی که به سن ۶۰ سال رسیده باشند و سابقه بیمه قبلی داشته باشند و بخواهند بازنشسته شوند، می‌توانند تا مرز ۱۰ سال با پرداخت حق بیمه از سوی بیمه‌شده با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شوند.

گفتنی است که سابقا افراد مختلف بدون شرط سنی میتوانستند با پرداخت پول به سازمان تامین اجتماعی و خرید حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت بیمه، از مزایای بازنشستگی با دریافت ۱۰ روز مستمری و دسترسی رایگان به خدمات درمانی بهره‌مند شوند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter